У ВР заявили, що жінки складають 83,4% українських учителів і 74,4% директорів шкіл

"83,4% українських учителів – жінки. У Закарпатській, Одеській і Дніпропетровській областях їхня частка є найвищою. Водночас навіть у регіонах із найнижчим показником – Полтавській і Чернівецькій областях – частка жінок серед педагогів перевищує 80,3%", - повідомив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

За йго словами, серед керівників закладів загальної середньої освіти жінок менше, однак вони все одно становлять майже три чверті – 74,4%.

Зокрема, найбільша частка директорок – у Харківській і Дніпропетровській областях (понад 84%), а найменша – у Львівській і Тернопільській – понад 65%.

Він звернув увагу, що жінки у більшості й у вищій освіті, зокрема 57,3% – викладачки, з них 75,9% мають науковий ступінь: 11,5% – доктори наук, ще 24,1% – кандидати наук або доктори філософії.

"Як бачимо, дані говорять самі за себе, роль жінок у розвитку освіти і науки – дуже вагома. Позитивною є і тенденція до зростання кількості жінок на керівних посадах в освіті. А отже, рівність між жінками та чоловіками, зокрема економічна, поступово стає нормою для нашої сфери", - зазначив Бабак.

Як повідомлялося, відсоток жінок, зареєстрованих у службі зайнятості Луганської області, є найбільшим у країні. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в центрі уваги ЗМІ окупованого Донбасу був старт незаконних виборів до Державної думи країни-агресора в Донецькій і Луганській областях України і, звичайно ж, всенародне святкування 8 березня. Публікації на ці теми виразно пахли...
Країна
05.03.2026
15:00

Крим у стані тривоги: 12 років окупації й системних проблем

"Так, Росія незаконно забрала Крим у 2014 році, так само як зараз робить це з іншою територією України. Але це вже сталося, і будемо відверті, ніякий чесний референдум чи голосування сьогодні не на боці України..."
Світ
04.03.2026
15:00

«Противники врегулювання повинні чітко розуміти, що жарти скінчилися». Російські ЗМІ про Україну

...Місцеві представники руського опору діляться спостереженнями і не приховують: депресія все більше охоплює руських людей, які досі залишаються по той бік лінії бойового зіткнення
Всі статті