У ворога зараз менше спроможностей для мінування Чорного моря - речник ВМС

У ворога зараз набагато менше спроможностей для мінування Чорного моря, ніж було раніше, однак роботи з розмінування для українських вибухотехніків і так досить багато. Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук, - пише Укрінформ.

«Станом на зараз спроможностей набагато менше. Останнім часом, коли це відбувалося, використовували саме авіацію, після втрати чергового Су-24, який скидав донні міни, впродовж кількох місяців вони цього вже не роблять. Таких кейсів, щоб вони зараз мінували, не готовий навести», - сказав Плетенчук.Він додав, що попри це в морі і так багато мін - «вони самостійно непередбачувано переміщуються, плюс наслідки підриву Каховської ГЕС, коли у море змило все, чим було заміновано лівий берег, тому ... вистачає щоденної роботи з пошуку мінно-вибухових предметів і їхнього знешкодження».

Як повідомлялося, Туреччина, Румунія та Болгарія співпрацюють у питання укладання угоди про формування спільних сил для знешкодження мін, які потрапляють у їхню частину Чорного моря через агресію Росії в Україні.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті