У ТЦК Києва пояснили "бусифікацію" та право затриманих військовозобов’язаних користуватися мобільними телефонами

Заступниця начальника РТЦК та СП у місті Києві Лариса Козак повідомила, що вільно користуватися зв’язком в приміщеннях ТЦК не можна через "випромінювання".

"Одразу скажу, що забирати засоби стільникового зв'язку ТЦК права не мають", - заявила вона 14 січня на прес-конференції.

За її словами, приміщення ТЦК - це режимний об'єкт, тому законною вимогою співробітника буде визначити місце спілкування для військовозобов'язаного громадянина в приміщенні.

"Деякі кабінети дійсно категоровані, і проводити там роботу із засобами стільникового зв'язку, які мають певне випромінювання, це заборонено навіть нам. Ми там не користуємося", - додала Лариса Козак.

Заступниця начальника РТЦК і СП у Києві також нагадала, що родичі мають право відвідувати доправлених до ТЦК осіб і вільно з ними спілкуватися.

Щодо терміну "бусифікація", то за її словами, він стосується випадків затримання тих громадян, які відмовляються виконувати норми законодавства щодо мобілізації та чинять опір щодо прибуття до ТЦК. Такі громадяни можуть бути примусово доставлені до ТЦК та утримуватися там до трьох годин, а іноді – до трьох діб.

Як повідомлялося раніше, електронні направлення на ВЛК з'являться в "Резерв+" вже в січні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
05.03.2026
15:00

Крим у стані тривоги: 12 років окупації й системних проблем

"Так, Росія незаконно забрала Крим у 2014 році, так само як зараз робить це з іншою територією України. Але це вже сталося, і будемо відверті, ніякий чесний референдум чи голосування сьогодні не на боці України..."
Світ
04.03.2026
15:00

«Противники врегулювання повинні чітко розуміти, що жарти скінчилися». Російські ЗМІ про Україну

...Місцеві представники руського опору діляться спостереженнями і не приховують: депресія все більше охоплює руських людей, які досі залишаються по той бік лінії бойового зіткнення
Країна
03.03.2026
18:38

Владислав Селезньов: Весняно-літня кампанія РФ може стати останнім масштабним ривком Кремля

Здається, вперше за час великого наступу російської армії, відлік якого починається від середини жовтня 2023 року, співвідношення втрачених та повернутих територій нині є на користь України.
Всі статті