У ЦРУ заявили, що росія запропонувала допомогти Ірану з ракетною програмою в обмін на дрони та снаряди

Директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що є докази того, що росія запропонувала допомогу Ірану з ракетною програмою в обмін на військову допомогу. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN 26 лютого.

Директор ЦРУ зауважив, що альянс між росією та Іраном швидко розвивається, і цей наратив він назвав "тривожним".

"Зараз він рухається досить швидко в дуже небезпечному напрямку, в тому сенсі, що ми знаємо, що іранці вже надали росіянам сотні озброєних безпілотників, які вони використовують, щоб завдати болю українським мирним жителям. Ми знаємо, що вони забезпечили боєприпаси для артилерії та танків", - сказав Бернс.

Він повідомив, що ЦРУ також бачить ознаки того, що росія пропонує допомогти іранцям у їхній ракетній програмі та принаймні розглядає можливість надання винищувачів Ірану в обмін на військову допомогу в їхньому вторгненні.

Бернс також описав свою розмову з директором Служби зовнішньої розвідки росії Сергієм Наришкіним, та наголосив, що російський диктатор путін "надто впевнений" у своїй здатності розтерзати Україну.

"Моя мета полягала не в тому, щоб говорити про переговори. Це те, що українцям потрібно буде обговорити з росіянами, коли вони вважатимуть за потрібне. Це було чітко пояснити Наришкіну - і через нього президенту Путіну - серйозні наслідки для Росії. Я думаю, що Наришкін зрозумів серйозність цього питання, і я думаю, що Путін також це зрозумів", - сказав Бернс.

Він назвав дискусію з Наришкіним "досить сумною", але сказав, що він зрозумів деякі ключові моменти.

Відповідаючи на запитання, чому ця розмова була сумною, Бернс додав, що з боку Наришкіна також було "дуже зухвале ставлення, почуття зухвалості та гордині, що відображало власну точку зору путіна - його власну віру сьогодні в те, що він може змусити час працювати на нього, що він вірить, що може перетерти українців, що він може виснажити наших європейських союзників, що політична втома зрештою прийде".

Як повідомлялося раніше, РФ отримала від Ірану "шахеди", здатні повертатися "на базу". 

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті