У столиці відкрилася виставка "Олександр Ройтбурд. Теорема влади"

Виставка "Олександр Ройтбурд. Теорема влади" 8 березня відкрилася у PinchukArtCentre, повідомляє кореспондент ОстроВа.

Виставка не є ретроспективою, а по суті, це дослідження. В експозиції представлено понад 30 картин Ройтбурда і артефакти, крізь які  сприймається мислення митця: культура - влада - влади.  Зосереджуючись на роботах, документах та артефактах з приватних колекцій та колекції родини художника, ця виставка є результатом послідовної діяльності Дослідницької платформи PinchukArtCentre, яка осмислює явища та персоналії, важливі для історії українського мистецтва.

Архітектор (сценограф) виставки Олександр Бурлака у 2014 році працював з Олександром Ройбурдом над виставкою "Кодекс Межигір’я" у Національному художньому музеї України. Були плани навіть показати іі у Донецькій обласній адміністрації, але тоді частину Донеччини окупувала росія. "Працюючи над нинішньою виставкою  я хотів  зробити референс до Одеського музею, театральності, до контексту Одеси з фейковою античністю", - зазначає Олександр Бурлака.

"По-перше, Олександр Ройбурд вважав що митець має право на певну владу у суспільстві. Він народився в країні, де мистецтво обслуговувало державну політику, ідеологію. Тому для нього було важливо, щоб мистецтво мало свій голос, направляло владу і суспільство до цінностей свободи, яку зараз Україна і захищає. По-друге, сам Олександр безпосередньо волів  комунікувати з представниками влади і до нього прислухалися. Своїми провокативними роботами він звертав їхню увагу на мистецтво", - зазначає куратор виставки Костянтин Дорошенко.

"Мені здається зараз для всього людства важливе питання влади, тому що - кому мусить належить влада? Для Ройтбурда очевидно, що влада має бути демократичною і в жодному разі немає бути неконтрольованою". - сказав він.

На виставці презентовані роботи, де в різних вимірах представлені образи як історичних фігур (Людвиг Баварський, Ленін), так і сучасні можновладці (брати Клички, Ющенко, янукович).

Також представлена книга віршів Олександра Ройтбурда.

Виставка проходить у PinchukArtCentre до 14 липня.Вхід вільний.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті