У столиці презентували книгу про Бахмут

У Києві 23 лютого у книгарні "Сенс" презентували книжку "Бахмут", у якій зібрані есе про місто взимку і початку весни 2023 року, - повідомляє коресподент ОстроВа.

Автор книжки репортажів та есеїв  - письменник і воєнний документаліст, Мирослав Лаюк. До книги увійшли роботи фтографа Данила Павлова.

"Пам'ять невпилинно стирається. Ми забуваємо найстрашніші травми, які з нами сталися. Але мусить бути справедливість. Мусить бути гідна память про тих, хто віддав своє життя. І я уявляюю через 5 років на полицях у Гаазі має бути книжки, яки розказані українцями. Ці книжки мають нагадувати  жителям Нідерландів, суспільству про те, що було - ці страшні події...Мені здається, це сиратегічно дуже важлива річ. І всі хто зараз може писати книги, знімати фільми, створювати контент, тоюто , фікусувати - мусимо це робити", - наголосив Мирослав Лаюк.

Книжка «Бахмут» описує місто в період зими й початку весни 2023 року, в час, коли за нього йшли найінтенсивніші бої. Вона складається з двох розділів. Перший називається «Фіксація» — це репортажі письменника Мирослава Лаюка та світлини фотографа Данила Павлова про воїнів, які тоді захищали Бахмут, і цивільних, які там лишалися. Другий розділ — «Коментування», куди ввійшли есеї Мирослава — роздуми, своєрідні передмови й післямови до історій, описаних у репортажах.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті