У США запустять атомні електростанції для забезпечення енергією систем штучного інтелекту

У США запустять атомні електростанції для забезпечення енергією систем штучного інтелекту. Як повідомляє Телеграм-канал «Голос Америки», для цієї мети, зокрема, корпорація Microsoft перезапустить АЕС у Пенсільванії.

Зазначається, що для центрів обробки даних штучного інтелекту потрібні гігантські обсяги електрики. Тому такі гіганти, як Amazon і Microsoft, уже активно інвестують у ядерну енергетику.

Зокрема, Microsoft перезапускає АЕС «Три-Майл-Айленд» у Пенсільванії - там, де 1979 року сталася найсерйозніша аварія в історії США.  

Як повідомлялося, Міністерство цифрової трансформації України напрацьовує політику для впровадження штучного інтелекту в роботу держави.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Всі статті