У США суд визнав незаконними більшість введених Трампом мит на імпорт

«Федеральний апеляційний суд у США підтвердив рішення нижчого суду і визнав неконституційними рішення Білого дому про введення імпортних мит на товари переважної більшості країн-торговельних партнерів Сполучених Штатів», - повідомляє 30 серпня «Настоящее Время».

Суд дійшов висновку, що закон, на підставі якого президент США Дональд Трамп ввів імпортні мита, насправді не надає президенту таких повноважень. Згідно із законом про Надзвичайні міжнародні економічні повноваження, президент має право вдаватися до різних фінансових і економічних заходів для нейтралізації «незвичайних і надзвичайних зовнішніх загроз» національній безпеці, зовнішній політиці або економіці країни.

У повідомленні нагадується, що президент Трамп ввів імпортні мита, оголосивши, що значний торговельний дефіцит є загрозою національній безпеці. Суди не погодилися з таким трактуванням закону, дійшовши висновку, що президент не має необмеженого права обкладати митами імпорт з країн-торговельних партнерів. Це право належить Конгресу.

"Рішення суду ставить під сумнів долю вже введених мит, а також договорів, що встановлюють більш високі імпортні мита, досягнутих з багатьма торговельними партнерами США, включаючи Європейський союз. У зверненні до суду представники адміністрації Дональда Трампа попередили про те, що скасування мит може спровокувати економічний хаос", - наголошується в повідомленні.

Апеляційний суд відклав набрання чинності своїм рішенням до середини жовтня, давши Білому дому можливість оскаржити його у Верховному суді, куди адміністрація Трампа має намір звернутися, констатує «НВ».

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
30.11.2025
23:55

Не любов… Луганський  щоденник

Я знаю тих, хто повернувся, але я не можу спілкуватися з ними. Можна закрити на все очі, можна бути вищим, але можна просто не спілкуватися, і я обираю цей варіант.
Донецьк
30.11.2025
17:20

Ватажок «ДНР» підтвердив, що зруйновані в ході «СВО» населені пункти будуть показувати туристам, а не відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Вперше ідею консервації зруйнованих російськими окупантами міських кварталів і селищ Донбасу «для збереження пам'яті» Денис Пушилін висловив півроку тому. Тоді в якості кандидатів на «музей під відкритим небом» він назвав Авдіївку, Вугледар і Бахмут.
Луганськ
29.11.2025
12:12

Як (не) вирішуються проблеми переселенців з громад Луганщини, окупованих з 2014 року

"Луганщина зникає з порядку денного України. Майже немає проєктів від донорів, які б підтримували луганців – не ВПО як таких, а саме луганчан, у прагненні зберігати свою ідентичність, спадщину, коріння".
Всі статті