У США не підтверджують інформацію про нібито пошкодження системи Patriot російським ударом

Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі не підтвердив інформацію про те, що американська система протиповітряної оборони Patriot, ймовірно, була пошкоджена в Україні внаслідок російського ракетного удару в ніч проти вівторка. Про це повідомляє "Голос Америки".

На прес-конференції у Вашингтоні Джон Кірбі сказав, що «не може підтвердити це повідомлення», але запевнив: якби установці був потрібний ремонт, США у цьому допоможуть.

«Я не можу підтвердити повідомлення про пошкодження системи Patriot в Україні. ...Я просто не можу про це говорити. Але якби були завдані пошкодження, які потрібно було б відремонтувати за межами України, ми, безумовно, посприяли б у цьому», – сказав Кірбі у розмові з журналістами у вівторок, 16 травня.

Раніше у вівторок телеканал CNN повідомив з посиланням на американського чиновника, що установка Patriot, найімовірніше, була пошкоджена, але не знищена, у результаті російського ракетного обстрілу Києва та околиць української столиці.

Інший американський чиновник сказав CNN, що, можливо, ракета потрапила в один із кількох компонентів батареї Patriot. Повна батарея Patriot має шість основних компонентів: генератори, радар, станцію управління, антени, пускову станцію та ракети-перехоплювачі.

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті