У Сенаті США представили законопроєкт про визнання РФ державою - спонсором тероризму

У США сенатори Ліндсі Грем і Річард Блюменталь представили 20 червня двопартійний законопроєкт щодо визнання РФ державою - спонсором тероризму відповідно до американського законодавства. Про це повідомляє "Голос Америки".

"Я з нетерпінням чекаю на голосування щодо нашого законопроєкту про визнання Росії державою - спонсором тероризму відповідно до американського законодавства з кількох причин. Насамперед, це визнання значно збільшить доступні США інструменти для покарання Путіна за його варварську поведінку в Україні та його деструктивні дії в усій Африці та світі загалом. Путінська Росія є державою-спонсором тероризму, і давно настав час офіційно визнати це відповідно до законодавства", - йдеться в заяві республіканця Грема.

У заяві демократа Блюменталя йдеться про те, що РФ "заслужила" своє місце в клубі ізгоїв - держав-спонсорів тероризму, розв'язавши "жорстоку кампанію насильства й агресії" в Україні та вчиняючи "незліченні звірства й злочини проти людяності, сіючи жах і смерть серед тисяч невинних мирних жителів".

"Визнання Росії державою-спонсором тероризму дасть змогу США агресивніше боротися з жорстокістю Путіна, а також із загрозою, яку він становить для свободи і демократії", - сказав сенатор Блюменталь.

Законопроєкт про визнання Російської Федерації державою - спонсором тероризму матиме вторинні ефекти, включно із санкціями для країн, які співпрацюють з РФ, розширенням переліку товарів подвійного призначення, які не будуть дозволені до експорту в РФ і значним обмеженням суверенітету РФ в очах американських судів. Це відкриє можливість для подачі позовів та інших цивільних претензій від жертв тероризму, спонсорованого Москвою.

Зазначається, що наразі державами-спонсорами тероризму, згідно з американськими законами, вважаються Куба, Іран, Північна Корея і Сирія. Уряди цих країн неодноразово надавали підтримку для актів міжнародного тероризму.

Як повідомлялося, у Білому домі підтвердили, що США надаватимуть Україні пріоритет у наданні ракет до ППО.

Статті

Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Всі статті