Вижити в окупації
Прифронтовий Донбас
Корисно переселенцям
У Румунії в неділю, 18 травня, відбувається другий тур президентских виборів, у який у який вийшли прозахідний мер Бухареста Нікушор Дан і євроскептик лідер ультраправої партії AUR Джордж Сіміон.
Більше новин про Донбас у нашому Telegram каналі
Як повідомляє кореспондент "ОстроВа" з Бухаресту, ситуація спокійна, громадяни постійно підходять до виборчих дільниць.
Виборчі дільниці в країні відкрилися о 07:00 за місцевим часом, завершиться голосування о 21:00.
Станом на 16.00 , у Румунії явка виборців - 47,3%.
Станом на другу половину дня неділі Міністерство внутрішніх справ зареєструвало 56 скарг про можливі інциденти, пов'язані з процесом голосування, з яких 12 перевіряються, а сім були передані до Центральної виборчої комісії та Постійного виборчого органу для вирішення.
Сіміон, який виступає проти військової допомоги Україні та критично ставиться до керівництва Європейського Союзу, впевнено переміг у першому турі президентських виборів, набравши 40,94%. Джордж Сіміон проголосував вранці і після цього заявив, що він голосував «проти несправедливості, заподіяної румунському народу, ми голосували проти несправедливості і принижень, яким піддавалися наші сестри і брати, як тут, у наших нинішніх кордонах, так і скрізь, ми голосували проти зловживань.
Ліберальний мер Бухареста Нікушор Дан, який у першому турі здобув 20,99%, є переконаним прихильником ЄС і НАТО і заявляє, що підтримка України життєво важлива для безпеки Румунії в умовах загрози з боку Росії.
"Я голосував за зміни, які принесуть процвітання, а не пригоди. Я голосував за європейський напрямок та добрі стосунки з нашими партнерами, а не за ізольованість. Я голосував з надією, тому що в Румунії є люди, які можуть збудувати Румунію», - заявив Нікушор Дан 18 травня після того, як проголосував.
Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.
Ви можете обрати мову, якою в подальшому контент сайту буде відкриватися за замовчуванням, або змінити мову в панелі навігації сайту