У розвідки США "немає підстав сумніватися", що росія вже розмістила тактичне ядерне озброєння в Білорусі

У Розвідувального управління Міністерства оборони США (Defense Intelligence Agency) "немає підстав сумніватися" в тому, що росія дійсно розмістила тактичне ядерне озброєння в Білорусі. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на телекомпанію CNN, яка посилається на не названих за іменами високопоставлених працівників управління, які поспілкувалися з журналістами.

У повідомленні нагадується, що російський диктатор Путін заявив про те, що ядерна зброя вже знаходиться на території Білорусі, минулого місяця. Офіційно представники країн Заходу поки що не підтверджували - і не спростовували - ці твердження.

Раніше представники розвідспільноти США повідомляли CNN, що, за їхніми даними, в Білорусі не ведеться жодних робіт зі спорудження сховищ для тактичної ядерної зброї. Про їх спорудження до липня говорили путін і білоруський керівник Олександр Лукашенко. Однак в американській розвідці визнають, що на білоруській території є об'єкти, що залишилися з радянських часів, які могли б використовуватися для зберігання ядерних зарядів.

Представники Розвідуправління Міноборони США також наголосили, що, за їхніми даними, росія здійснюватиме повний контроль над розміщеними в Білорусі ядерними зарядами. Вони поставили під сумнів твердження Лукашенка про те, що він ухвалюватиме рішення про можливе використання цієї зброї і застосує її "без вагань" у разі потреби. Передача зброї під контроль Мінська була б порушенням зобов'язань росії за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї. Путін раніше говорив, що ядерна зброя залишиться під російським контролем, і ніхто з російських представників не ставив це під сумнів.

Скільки саме ядерних зарядів буде розміщено в Білорусі - невідомо.

США засудили розміщення в Білорусі російської ядерної зброї. Американські представники стверджують, що не бачать ризиків її застосування, які зросли, і не мають наміру наразі змінювати ядерну стратегію США або ступінь боєготовності американських ядерних сил.

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті