У росії затримано групу українських в'язнів, які відсиділи термін - The New York Times

Групу українських ув'язнених, які були примусово вивезені до росії з окупованих територій, одразу після звільнення було затримано за "порушення міграційного законодавства". Про це з посиланням на газету The New York Times повідомляє Радіо Свобода.

The New York Times наводить коментарі ув'язнених з Херсона та Херсонської області, яких перемістили до російських в'язниць, коли область перебувала під контролем російських військ.

В'язні повідомляють, що під час окупації їх перевезли на територію росії та анексованого Криму відбувати залишок терміну. Однак після закінчення термінів багато хто з них був затриманий відразу після виходу. Російська поліція звинуватила їх у "незаконному знаходженні на території країни". Звільненим виписали штрафи та відправили їх до депортаційних центрів.

Колишній ув'язнений Руслан Осадчий, який відбув термін за вбивство, повідомив, що після звільнення поліцейські питали його, як він проник до росії. Осадчий відповів, що російські сили привезли його під конвоєм. "Вони не розуміли, що ми є громадянами іншої країни і не маємо відношення до Росії", - заявив Осадчий.

Колишні в'язні повідомили, що в російських та кримських в'язницях вони зазнавали побиття. Їм пропонували оформити громадянство росії, але більшість відмовилися. Також вони бачили у російських в'язницях вербувальників ПВК "Вагнер", але ті не виявили інтересу до вербування українських громадян.

За словами засуджених, після початку військових дій у Херсоні та області як мінімум в одній виправній колонії ув'язнених кинули майже напризволяще. Із цим погодилася колишня уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова. "Йде війна, на ув'язнених не було часу", - сказала вона.

Російська влада не визнає насильницького переміщення українських в'язнів. Воно може розцінюватись як військовий злочин. Міжнародне право забороняє примусове вивезення людей із окупованих зон. На запити журналістів The New York Times російські офіційні особи не відповіли.

За оцінками української сторони, до росії було вивезено близько 3500 українських ув'язнених, приблизно 2500 з них - з в'язниць та колоній Херсона та області.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті