У росії затримано групу українських в'язнів, які відсиділи термін - The New York Times

Групу українських ув'язнених, які були примусово вивезені до росії з окупованих територій, одразу після звільнення було затримано за "порушення міграційного законодавства". Про це з посиланням на газету The New York Times повідомляє Радіо Свобода.

The New York Times наводить коментарі ув'язнених з Херсона та Херсонської області, яких перемістили до російських в'язниць, коли область перебувала під контролем російських військ.

В'язні повідомляють, що під час окупації їх перевезли на територію росії та анексованого Криму відбувати залишок терміну. Однак після закінчення термінів багато хто з них був затриманий відразу після виходу. Російська поліція звинуватила їх у "незаконному знаходженні на території країни". Звільненим виписали штрафи та відправили їх до депортаційних центрів.

Колишній ув'язнений Руслан Осадчий, який відбув термін за вбивство, повідомив, що після звільнення поліцейські питали його, як він проник до росії. Осадчий відповів, що російські сили привезли його під конвоєм. "Вони не розуміли, що ми є громадянами іншої країни і не маємо відношення до Росії", - заявив Осадчий.

Колишні в'язні повідомили, що в російських та кримських в'язницях вони зазнавали побиття. Їм пропонували оформити громадянство росії, але більшість відмовилися. Також вони бачили у російських в'язницях вербувальників ПВК "Вагнер", але ті не виявили інтересу до вербування українських громадян.

За словами засуджених, після початку військових дій у Херсоні та області як мінімум в одній виправній колонії ув'язнених кинули майже напризволяще. Із цим погодилася колишня уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова. "Йде війна, на ув'язнених не було часу", - сказала вона.

Російська влада не визнає насильницького переміщення українських в'язнів. Воно може розцінюватись як військовий злочин. Міжнародне право забороняє примусове вивезення людей із окупованих зон. На запити журналістів The New York Times російські офіційні особи не відповіли.

За оцінками української сторони, до росії було вивезено близько 3500 українських ув'язнених, приблизно 2500 з них - з в'язниць та колоній Херсона та області.

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті