У росії "відредагували" нові шкільні підручники, прибравши згадки Києва в параграфах про Київську Русь

У росії в новій редакції підручника "Навколишній світ" для четвертого класу видавництва "Просвещение" викреслили кілька згадок Києва в параграфах, що стосуються історії Київської Русі, - повідомляє "Медиазона".

Видання ознайомилося з кількома сторінками відредагованого підручника та порівняло їх із версією 2021 року. Наприклад, якщо в старому виданні йшлося про те, що літопис "Повість минулих літ" написав монах Києво-Печерського монастиря Нестор, то в новій версії Нестора названо просто ченцем, без уточнення місця, де він жив і працював.

Інша зміна: у старій версії йшлося про те, що князь Володимир хрестив увесь народ у Києві, у новій - "у столиці". Ще одна: було "Після смерті Олега в Києві став правити князь Ігор", а стало - "Після смерті Олега Руссю став правити князь Ігор".

Крім того, у підручнику з історії росії за шостий клас змінилася дата, яку вважають моментом заснування Русі як держави.

У редакції 2016 року йдеться: "882 рік, коли Олег об'єднав Новгород і Київ, багато істориків називають умовною датою утворення Давньоруської держави". У редакції 2023 року написано: "Поступово найбільшого значення набула династія князів, які зводили свій рід до Рюрика. З його покликанням 862 року до Новгорода пов'язують утворення держави Русь".

Нова редакція підручника "Навколишній світ" поки що не надійшла в продаж - її поки що тільки відправлено до друку. Крім нової редакції підручника до випуску готуються методичні матеріали, в яких уточнюється роль Києва в історії росії. Як вважає співрозмовник "Медіазони" у видавництві "Просвещение", ці матеріали надійдуть до шкіл до кінця весни і їх використовуватимуть у наступному навчальному році.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті