У росії школи отримали підручники з історії з розділом про окупацію територій України

У росії учні 11-х класів отримали нові підручники вітчизняної історії, в які з потрібними владі інтерпретаціями включено інформацію про "сво" і "нові регіони". Про це 18 вересня повідомило міністерство освіти РФ.

Зазначається, що підручники, які в кількості понад 755 тисяч примірників доправили в усі регіони країни, містять, зокрема, інформацію про історію "нових регіонів" росії - квазіутворень "ДНР"/"ЛНР", окупованих частин Запорізької та Херсонської областей, а також - "спеціальну військову операцію".

"Це перший єдиний підручник для всієї країни, - цитується міністр освіти Сергій Кравцов. - До кінця 2025 року ми підготуємо єдині підручники з усіх предметів, адже їхнє використання дає нам змогу зміцнити єдиний освітній простір".

Автори нового підручника, який охоплює історичний період з 1945 року до наших днів, - помічник глави РФ Володимир Мединський і ректор Московського державного інституту міжнародних відносин (МДІМВ) Анатолій Торкунов.

Як повідомлялося, українські експерти досліджували 23 російські підручники, за якими навчають дітей на окупованих українських територіях, і виділили щонайменше 20 наративів, які впливають на втрату зв'язку українських дітей в окупації з Україною.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті