У росії школи отримали підручники з історії з розділом про окупацію територій України

У росії учні 11-х класів отримали нові підручники вітчизняної історії, в які з потрібними владі інтерпретаціями включено інформацію про "сво" і "нові регіони". Про це 18 вересня повідомило міністерство освіти РФ.

Зазначається, що підручники, які в кількості понад 755 тисяч примірників доправили в усі регіони країни, містять, зокрема, інформацію про історію "нових регіонів" росії - квазіутворень "ДНР"/"ЛНР", окупованих частин Запорізької та Херсонської областей, а також - "спеціальну військову операцію".

"Це перший єдиний підручник для всієї країни, - цитується міністр освіти Сергій Кравцов. - До кінця 2025 року ми підготуємо єдині підручники з усіх предметів, адже їхнє використання дає нам змогу зміцнити єдиний освітній простір".

Автори нового підручника, який охоплює історичний період з 1945 року до наших днів, - помічник глави РФ Володимир Мединський і ректор Московського державного інституту міжнародних відносин (МДІМВ) Анатолій Торкунов.

Як повідомлялося, українські експерти досліджували 23 російські підручники, за якими навчають дітей на окупованих українських територіях, і виділили щонайменше 20 наративів, які впливають на втрату зв'язку українських дітей в окупації з Україною.

Статті

Донбас Країна
04.10.2024
11:01

«Космогонія»: історія Всесвіту й цивілізації від художника з Донеччини Петра Антипа

Картина складається з більше ніж 500 частин та 9 фрагментів. Вона має 10 метрів заввишки й 200 завширшки. Точна її площа – 2086,5 квадратних метрів, і це офіційно зареєстровано у Книзі рекордів України.
Країна
03.10.2024
12:04

Росія окупувала Вугледар: воєнний експерт Владислав Селезньов про наслідки

Втративши контроль над Вугледаром, ми втрачаємо можливість наносити артилерійські удари по залізничній станції у Волновасі – це один з ключових елементів російської залізничної логістики.
Країна
02.10.2024
17:06

"Ця зима встряхне і розставить все по місцях". Як в Україні розвивають відновлювальну генерацію, завдяки і попри

Немає механізмів, які б заохочували людей і організації, щоб ця електроенергія ще й допомагала б мережі. Потрібно думати на державному рівні, як це все інтегровувати в нашу енергетичну систему.
Всі статті