У росії школи отримали підручники з історії з розділом про окупацію територій України

У росії учні 11-х класів отримали нові підручники вітчизняної історії, в які з потрібними владі інтерпретаціями включено інформацію про "сво" і "нові регіони". Про це 18 вересня повідомило міністерство освіти РФ.

Зазначається, що підручники, які в кількості понад 755 тисяч примірників доправили в усі регіони країни, містять, зокрема, інформацію про історію "нових регіонів" росії - квазіутворень "ДНР"/"ЛНР", окупованих частин Запорізької та Херсонської областей, а також - "спеціальну військову операцію".

"Це перший єдиний підручник для всієї країни, - цитується міністр освіти Сергій Кравцов. - До кінця 2025 року ми підготуємо єдині підручники з усіх предметів, адже їхнє використання дає нам змогу зміцнити єдиний освітній простір".

Автори нового підручника, який охоплює історичний період з 1945 року до наших днів, - помічник глави РФ Володимир Мединський і ректор Московського державного інституту міжнародних відносин (МДІМВ) Анатолій Торкунов.

Як повідомлялося, українські експерти досліджували 23 російські підручники, за якими навчають дітей на окупованих українських територіях, і виділили щонайменше 20 наративів, які впливають на втрату зв'язку українських дітей в окупації з Україною.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті