У Росії повідомляють про захоплення в Курській області єдиного "газпромівського" пункту прокачування газу в Європу

Армія України, яка нібито увійшла в Курську область, вдень у середу, 7 серпня, змогла захопити газовимірювальну станцію "Суджа", через яку російський газ качають у Європу. Про це з посиланням на "z-воєнкорів" пише The Moscow Time.

"Суджа" - єдиний пункт прокачування газу через територію України, що залишився в "Газпрому", - була під контролем ЗСУ станом на 13.00 мск, повідомив "Рибар", уточнюючи, що станція "Газпрому" перебуває в безпосередній близькості від КПП.

За його даними, з початку дня українським військам вдалося просунутися вглиб Курської області ще на 3 км, а під їхнім контролем опинилися Обухівка, Покровське, Товстий Луг і Любимівка.

Через станцію "Суджа" "Газпром" качає на експорт приблизно 40 млн кубометрів газу щодня. Це паливо надходить до Австрії, Словаччини та Угорщини і забезпечує приблизно половину поставок "Газпрому" до Європи. Решту газу європейські країни закуповують через Туреччину трубопроводом "Турецький потік".

Як повідомлялося, у російських військових пабліках розгорається істерія з приводу бойових дій у Курській області - звинувачують Кремль і повідомляють про повне захоплення Суджі сьогодні, 7 серпня.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
21.12.2025
16:01

Про Пушиліна або добре, або нічого… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня деякі публікації донецьких ЗМІ дуже нагадували надгробні промови. Місцеві та російські політологи, колеги по роботі, говорячи про ватажка «ДНР», з придихом розповідали, як чудово він минулого року керував «молодою республікою», як...
Світ
19.12.2025
09:00

Фінський досвід та уроки для України

Війну РФ проти України часто порівнюють із «Зимовою війною». Аналогій та паралелей справді багато. Але, хоча історія повторюється, вона ніколи не повторюється один до одного.
Донецьк
17.12.2025
22:10

Життя після шахти: як гірники Донеччини шукають себе після втрати копалень

«Я ледь зводив кінці з кінцями. Майже всі гроші уходили на оренду та продукти. Через це почались непорозуміння з дружиною. На жаль наша родина не витримала таких випробувань. Ми розстались..."
Всі статті