У Росії неповнолітню школярку вперше відправили в СІЗО за антивоєнні висловлювання

У Росії 17-річну ученицю 10-го класу з Чити Любов Лізунову перевели з-під домашнього арешту в СІЗО у кримінальній справі щодо графіті "Смерть режиму" і постів, які схвалюють підпали військкоматів.

Це перший випадок, коли в Росії неповнолітню школярку відправляють під варту у справі про антивоєнний виступ, свідчать дані "ОВД-Инфо", проаналізовані російським опозиційним виданням "Агентство".

Про посилення запобіжного заходу стало відомо в середу з листа другого фігуранта справи, 20-річного читинця Олександра Снежкова, який опублікувала активістка Анастасія Шевченко. "Любу теж заарештували. Закінчуватиме 10 клас у СІЗО, пише Саша. Знайшли терористів. По гаражах і чатах вистежували. Читинці можуть спати спокійно - діти за ґратами", - написала Шевченко.

Зазначається, що Лізунова, Снєжков і 23-річний Владислав Вишневський проходять у загальній кримінальній справі про заклики до здійснення терористичної діяльності (ст. 205.2 КК) та екстремізм (ст. 280 КК). Лізуновій і Снежкову також закидають вандалізм із мотиву політичної ненависті (ч. 2 ст. 214 КК). На момент порушення справи Лизуновій було 16 років. Усіх трьох занесено до списку екстремістів і терористів. Читинців затримали в жовтні 2022 року після того, як вони написали фразу "Смерть режиму" на стіні гаража в Читі. Силовики також закидали їм публічне виправдання диверсій на залізниці та підпалів військкоматів.

Спочатку затриманих відпустили під підписку про невиїзд. Як писала "Чита.Ру", Сніжков і Лізунова спробували втекти з країни, тому на початку 2023 року дівчину помістили під домашній арешт, а молодика - у СІЗО. Про запобіжний захід щодо Вишневського нічого невідомо.

Згідно з даними "ОВС-Інфо", загалом від початку війни в Україні кримінальні справи за антивоєнні виступи (висловлювання, пости, підпали військкоматів і підготовку до них, напади на представників влади) порушили проти 16 неповнолітніх росіян, зокрема чотирьох дівчат. Із цих дівчат лише одна - мешканка Санкт-Петербурга Дар'я Козирєва (залишила напис "Вбивці, ви розбомбили його. Іуди" на інсталяції "Подвійні серця", встановленій у Санкт-Петербурзі на честь побратимства міста з Маріуполем) - досі перебувала в СІЗО. Однак на відміну від Лізунової, вона потрапила під варту вже у 18-річному віці.

Ще одна 16-річна дівчина перебуває під підпискою про невиїзд у справі про вандалізм у Криму. Проросійський активіст Олександр Таліпов повідомляв, що вона розкидала жовті кульки з проукраїнськими написами і розклеювала антивоєнні листівки. А 18-річна школярка з Казані Аделя Хасанова у квітні 2023 року була засуджена до двох років умовно за спробу підпалу військкомату.Із решти 12 росіян, яких почали переслідувати в неповнолітньому віці, двох - тепер уже 18-річного Германа Кузовкіна та 17-річного Єгора Балазейкіна - відправили в колонії.

Із решти 12 росіян, яких почали переслідувати в неповнолітньому віці, двох - тепер уже 18-річного Германа Кузовкіна та 17-річного Єгора Балазейкіна - відправили до колоній за спробу підпалу військкомату. Одного - за аналогічний вчинок на примусове психіатричне лікування (на момент вироку йому було 16 років), ще двоє перебувають у СІЗО - одного (вже виповнилося 18 років) звинувачують у підпалі релейних шаф на залізниці, другому закидають спробу підпалу військкомату (його вік невідомий). Після повідомлень про затримання невідома доля ще трьох підлітків з Улан-Уде: двоє з них підпалили банер із буквою V, третій - кричав "Слава Україні!" біля пам'ятника червоногвардійцям. Ще двоє молодих людей перебувають під підпискою про невиїзд, одну справу закрито, в іншій засуджений отримав умовний термін.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті