У росії даватимуть 7 років колонії за "дискредитацію" всіх учасників війни в Україні, путін підписав закон

Російський диктатор путін підписав законопроект про покарання за "дискредитацію" та розповсюдження "фейків" про всіх учасників війни в Україні, у тому числі представників "добровольчих формувань" та "сприяючих" російській армії організацій. Про це повідомляє "Настоящее время".

Зазначається, що "брехнею" та "провокацією" влада росії після початку війни в Україні визнає будь-яку інформацію, яка відрізняється від повідомлень міноборони РФ. Наприклад, "фейками" вже була визнана інформація про удар по Драмтеатру в Маріуполі, де ховалися мирні жителі, про удар по пологовому будинку в Маріуполі, а також про цілеспрямовані обстріли житлових будинків, вбивства та зґвалтування мирних жителів в Україні.

Законопроект передбачає внесення поправок до вже існуючої статті про "фейки" про російську армію (207.3 КК). Раніше від "фейків" закон захищав лише кадрових військових та мобілізованих, але в ньому нічого не йшлося про добровольчі формування та ПВК. Максимальне покарання за першою частиною цієї статті збільшується тепер із трьох років колонії до п'яти. Максимальне покарання по другій та третій частині не змінюється – 10 та 15 років колонії відповідно.

Внесено поправки і до закону про "дискредитацію" армії росії. Статті 20.3.3 КпАП та 280.3 КК враховуватимуть "дискредитацію" не лише військовослужбовців, а й добровольців та інших учасників війни. Максимальне покарання за статтею 280.3 КК у новій версії закону становитиме до 7 років ув'язнення (раніше було п'ять).

У повідомленні нагадується, що в січні засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що "є окремі ЗМІ, блогери та телеграм-канали, які займаються відвертою дискредитацією добровольців", і закликав "жорстко припинити" це. Після цього глава держдуми РФ Володін доручив главам комітету з оборони та комітету з безпеки та протидії корупції "в терміновому порядку" вивчити питання щодо можливості внесення змін до законів.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті