У росіян стався масштабний збій програми керування дронами через кібератаку ГУР

Кіберфахівці Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України здійснили чергову успішну операцію проти російських окупантів - станом на 8 лютого 2024 року ворог скаржиться на масовий збій програми керування дронами. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 8 лютого.

"Цей софт росіяни встановлюють для перепрошивки безпілотників марки DJI під потреби ведення бойових дій", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що це програмне забезпечення серед іншого дозволяє ворожим операторам дронів наступне:

- налаштовувати пульти управління та створювати нові;

- захоплювати відео та передавати картинку на командний пункт;

- керувати дроном з комп’ютера (не через пульт). 

Через веб-сервери вказаний російський проєкт перепрошивки дронів забезпечує функціонування системи "свій-чужий". 

"За попередніми даними, внаслідок кібератаки ГУР МО України сервери перестали працювати, тож усе програмне забезпечення розпізнається як "чуже" і відмовляє рашистам у доступі", - йдеться в пловідомленні. 

Без доступу до серверів, а отже, до системи, керування безпілотниками з пультів, ймовірно, неможливе. Зараз противник намагається всіляко вирішити проблему, зокрема й шляхом переходу в ручний режим управління.

Раніше повідомлялось, що кіберфахівці ГУР "поклали" сервер спецзв’язку міністерства оборони росії.

Статті

Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Всі статті