У російському МДУ готуватимуть для Кремля «соціальних архітекторів»

«З вересня провідні виші Росії — МДУ імені Ломоносова та Фінансовий університет при уряді — запустили магістерські програми з підготовки “соціальних архітекторів”. Ця нова спеціальність, створена на замовлення адміністрації президента, покликана замінити традиційних політологів і політтехнологів», — повідомляють 8 вересня російські ЗМІ.

Ініціатива походить безпосередньо з Кремля, де термін «соціальний архітектор» був запроваджений на початку 2025 року замість застарілих, на думку чиновників, понять «політтехнолог» і «політконсультант». Як пояснюють джерела видання в адміністрації президента, термінологія 1990-х років не відповідає сучасним завданням управління суспільством.

На факультеті політології МДУ на нову програму виділено 7 бюджетних і 5 контрактних місць. У Фінансовому університеті, де програму курує декан факультету соціальних наук Валерій Федоров (який одночасно очолює аналітичний центр ВЦВГД), планується підготувати 26 «архітекторів».

Як повідомлялося раніше, з сайту Кремля зникла опція таємно поскаржитися путіну на корупцію.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
07.09.2025
14:14

Намальований "герой" Олександр Захарченко і Пушилін, який роздає порожні обіцянки. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулої неділі на окупованому Донбасі під пильною увагою місцевих ЗМІ відзначали День Донецька, День Шахтаря та імітували всенародну скорботу з приводу річниці ліквідації ватажка «ДНР» Олександра Захарченка
Країна
05.09.2025
09:28

"Каламутна тема". Луганський щоденник

І ще є фішка – віддавати картки з українськими пенсіями дітям. Їм складніше на новому місці. Їм там вставати на ноги. А комунальні за їхніми квартирами сплачують батьки зі своєї місцевої пенсії.
Світ
04.09.2025
10:00

«Основним завданням цієї осені стане остаточне звільнення ДНР». Російські ЗМІ про Україну

«Росія відкидає присутність сил НАТО, озброєння України, відновлення чисельності ЗСУ та інтеграцію Києва в євроатлантичні структури... Без цього говорити про зустріч Путіна і Зеленського безглуздо».
Всі статті