У російській Вологді «існує запит» на глорифікацію кривавих тиранів: з'являться пам'ятники Сталіну та Івану Грозному

У російській Вологді встановлять пам'ятник Сталіну, оскільки на глорифікацію керівника радянської імперії є запит суспільства. Про це заявив губернатор регіону Георгій Філімонов.

За його словами, це рішення нібито викликане «зверненнями з боку громадськості». Роботи з виготовлення монумента наближаються до завершення, пам'ятник встановлять на території будинку-музею, в якому Сталін проживав на засланні з грудня 1911 по лютий 1912 року.  

Чиновник також розповів, що в місті з'явиться і пам'ятник Івану Грозному, бронзова модель якого стоїть у Філімонова в кабінеті. «Важка, ґрунтовна, а в реальну величину буде ще грандіознішою. Встановлення пам'ятника Іоанну Васильовичу більш ніж логічне у Вологді, бо постать Івана Грозного невід'ємно пов'язана з Вологдою та історією нашої області», - заявив він.

Унаслідок розв'язаного Сталіним терору в СРСР знищили цвіт радянської науки, творчої інтелігенції та мільйони пересічних громадян. 

Опричнина, яку проводив Іванов Грозний із 1565 до 1572 року, була серією надзвичайних репресивних заходів, конфіскацією майна і земель знаті та церкви на користь держави, боротьбою з передбачуваною зрадою серед боярсько-князівської знаті проти неугодних цареві вельмож. Вона розорила Московське царство і призвела до серії серйозних військових поразок.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Всі статті