У річницю "маршу Пригожина" Кремль вирішив посилити покарання за організацію військових заколотів

У Росії готуються посилити покарання за організацію збройного заколоту або активну участь у ньому з метою повалення влади і насильницької зміни конституційного ладу. Відповідний законопроєкт було схвалено в першу річницю збройного заколоту глави ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, - пише ТГК видання The Moscow Time.

"Таке рішення дасть змогу мотивувати учасників збройного заколоту відмовлятися від продовження протиправних дій", - ідеться в пояснювальній записці до законопроєкту. У чинному законодавстві така можливість передбачається в разі вчинення злочинів за статтями "Шпигунство" і "Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади".

Законопроєктом також пропонується доповнити статтю новими частинами, що передбачають покарання аж до довічного, якщо заколот спричинив людські жертви.

Нагадаємо, що 24 червня 2023 року найманці ПВК "Вагнер" захопили командування Південного військового округу в Ростові-на-Дону і пішли з "Маршем справедливості" на Москву, щоб домогтися відставки чинного глави Міноборони РФ Сергія Шойгу.

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті