У РФ зі шкільної програми вилучили всі книжки про сталінські репресії: Василя Гроссмана, Юрія Трифонова і Варлаама Шаламова читати не рекомендується 

Російська влада вилучила зі шкільної програми книжки про репресії часів Йосипа Сталіна і твори, що містять критику СРСР. Це випливає з наказу Мінпросвіти РФ про внесення змін до шкільної програми, на який звернув увагу Телеграм-канал "Можем объяснить". 

Зі списку рекомендованої літератури для 10-11 класів зникли кілька знаменитих книг, які до перебудови не дозволяла публікувати радянська цензура. Це роман "Життя і доля" Василя Гросмана, де сталінські табори порівнюються з концтаборами нацистів, а тортури НКВС - з тортурами гестапо, повість "Будинок на набережній" Юрія Трифонова про те, як мешканці елітного будинку теж стали жертвами репресій, та збірка "Колимські оповідання" Варлама Шаламова про життя ув'язненого в радянському таборі. 

Також зі списку зникли роман "Омон Ра" Віктора Пелевіна, що висміює радянський культ космонавтів, і вірші Дмитра Пригова, який іронізував над соцреалізмом.

 

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті