У РФ прокуратура вимагає знищити книгу Григорія Остера «Вредные советы» через те, що там «страх, жах і паніка»

  Красноярська прокуратура РФ зажадала знищити книгу «Вредные советы» Григорія Остера через те, що вона сіє «страх, жах і паніку» і популяризує «антигромадські дії». Про це пишуть російські ЗМІ.

Прокуратура Красноярського краю зажадала «розглянути питання» про вилучення з продажу книги Григорія Остера «Вредные советы». Книгу треба знищити, а «винних» у її поширенні - покарати, вважає прокуратура. Підстави такого рішення такі - у книжці нібито є «описи жорстокості, фізичного та психологічного насильства, антигромадські дії, що викликають у дітей страх, жах або паніку... у вигляді зображення, що принижує людську гідність». 

Після того, як рішення красноярських прокурорів викликало бурхливе обговорення у ЗМІ, з'явилася інформація, що у силовиків немає претензій до тексту «Вредных советов» або їхнього автора. Видання нібито вимагали прибрати з продажу через занадто жорстокі ілюстрації. Єдиний примірник книжки, який знайшли в магазині під час прокурорської перевірки, було вилучено з продажу. 

«Вредные советы» Остера - збірка іронічних віршів для дітей, що показує, що може трапитися в разі їхнього непослуху. У вісімдесяті роки їх публікували в різних журналах, а перша збірка вийшла 1990 року, після чого книгу неодноразово перевидавали.

Вибране з «Вредных советов»

Не бойся выглядеть глупее,

Чем кажешься на первый взгляд,

И смело задавай вопросы

Про непонятные слова,

Которые услышать можно

От образованных людей,

Когда нечаянно при встрече

Им заезжаешь локтем в глаз.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті