У реальному секторі економіки України працює до 7 мільонів осіб – дослідження

При населенні 29 млн в Україні наразі в реальному секторі економіки працює 6-7 млн осіб. Про це йдеться в дослідженні Українського інституту майбутнього (УІМ), результати якого оприлюднені у Facebook 5 червня.

"Станом на травень 2023 року постійне населення України, за оцінками УIМ, становить 29 млн осіб, – сказано в повідомленні. – Працюють лише 9,1-9,5 млн українців, а якщо відняти бюджетників, залишається близько 6-7 млн осіб. Вони і є "упряжка", яка везе на собі інших – 22-23 млн осіб, у тому числі пенсіонерів, дітей, учнів, безробітних, утриманців, тих самих працівників бюджетної сфери тощо".

Зазначається, що 8,6 млн українців не повернулися в Україну з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

"Коефіцієнт фертильності (коефіцієнт народжуваності, сума вікових коефіцієнтів народжуваності, тобто чисел народжень за віком жінок, віднесених кожне до числа жінок відповідного віку. – "ОстроВ") вже впав нижче 1, у той час як для зростання чисельності населення повинен бути більше 2, – підкреслюється в повідомленні. – Якщо нічого не змінювати, у перспективі кількох років пенсіонерів в Україні буде вдвічі більше, ніж працюючих".

Раніше повідомлялось, що Зеленський заявив про відновлення країни: "У нас буде максимум Європи у Європі – максимум можливого з того, на що здатні європейські цінності".

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті