У Раді Європи повідомили, коли запустять реєстр збитків від російської агресії

Міжнародний реєстр збитків, завданих агресивною війною росії в Україні, буде запущений на початку травня групою держав-учасниць Ради Європи. Про це заявила генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич під час дискусії у четвер у Відні, передає Укрінформ з посиланням на АРА.

"Якщо ми хочемо мати правосуддя, орієнтоване на жертв, то ми повинні діяти зараз, щоб не втратити інформацію", - заявила Пейчинович-Бурич.

За її словами, "коаліція бажаючих держав" в Раді Європи має офіційно проголосити створення реєстру на початку травня. Очікується, що глави держав та урядів країн-членів Ради Європи схвалять цей крок на своєму саміті в Рейк'явіку 16-17 травня.

Планується, що штаб-квартира нової інституції знаходитиметься в Гаазі, також буде філіал в Києві.

"Таким чином, ми розчищаємо шлях для створення механізму компенсації у подальшому", - заявила генсек Ради Європи.

Зі свого боку постійний представник Австрії при Раді Європи Алозія Вергеттер повідомила АРА, що Австрія стала співавтором рішення, прийнятого в середу в Страсбурзі, щодо необхідності створення такого реєстру збитків.

"Наразі розробляється статут, і Австрія також бере активну участь у цьому процесі", - сказала посол.

За її словами, до 10 травня щонайменше 16 країн-членів Ради Європи мають офіційно створити реєстр, і, таким чином, під час саміту в Рейк'явіку він вже повинен існувати.

За даними Вергеттер, близько 25-30 співробітників працюватимуть над цим реєстром у Гаазі, у тому числі кілька співробітників у київському філіалі. Річний бюджет, який буде розподілений між країнами-учасницями Ради Європи, має становити близько 8 млн євро.

Як повідомлялося, Генеральна асамблея ООН 14 листопада 2022 року ухвалила проєкт резолюції щодо створення механізму компенсації Україні збитків, спричинених війною, яку розв’язала і досі веде росія проти України.

У Міністерстві юстиції України заявили наприкінці грудня 2022 року про початок процесу створення Міжнародного реєстру збитків, завданих збройною агресією РФ.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті