У Раді пропонують встановити в Україні Міжнародний чоловічий день

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови, яким пропонується встановити в Україні Міжнародний чоловічий день і відзначати його щорічно 19 листопада. Відповідний проєкт постанови з'явився на сайті Ради 20 листопада.

Серед ініціаторів – нардепи Марія Мезенцева, Євгенія Кравчук, Ярослав Юрчишин та інші.

Метою внесення проєкту постанови названо забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок, а також "відзначення досягнення та внеску хлопців і чоловіків... у розвиток нації, суспільства, громади, сім'ї, шлюбу та догляду за дітьми".

"В Україні, як і в багатьох інших країнах, існують Міжнародний жіночий день і День прав людини. Проте для забезпечення повноцінної рівності статей, важливо встановити й Міжнародний чоловічий день, що визначається національним законодавством. Встановлення Міжнародного чоловічого дня може бути важливим кроком у підтримці гендерної рівності", - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Вказується, що таке свято є у 80 країнах світу.

Документ направлено на розгляд комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Нагадаємо, 28 лютого у застосунку "Дія" запустили опитування, аби дізнатись думку українців щодо 8 березня, адже в більшості країн це – звичайний робочий день, а в Україні – вихідний. Більшість українців проголосували за вихідний 8 березня.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті