У Раді хочуть дозволити служити в армії без обмежень за віком під час дії воєнного стану

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, яким пропонується дозволити військову службу українцям старшим за 60 років за певних умов. Відповідний документ № 10084 від 25.09.2023 перебуває на розгляді профільного комітету.

Мова йде про людей, які мають високу професійну підготовку та визнані ВЛК придатними для подальшої служби.

Автори законопроекту - нардепи Олександр Юрченко та Анатолій Бурміч пропонують прописати в законі про військовий обов'язок і військову службу, що "під час дії воєнного стану військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань, які мають високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній ними посаді, визнані військово-лікарською комісією придатними за станом здоров'я для проходження військової служби, на їхнє прохання можуть бути залишені на військовій службі понад граничний вік перебування на військовій службі, без обмежень по віку та строку залишення на військовій службі".

Наголошуэться, що захист Батьківщини є конституційним обов'язком громадян. До того ж частина вмотивованих чоловіків має бажання долучитись до лав Збройних Сил, а відмова їм у цьому є порушенням їхніх прав, вказують ініціатори законопроєкту. Таким чином метою ухвалення документа вказано "усунення вікової дискримінації при бажанні проходження військової служби понад граничний вік", а також необхідність залучення більшої кількості людей для відбиття російської агресії.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті