У Представництві ЄС розповіли про енергетичну підтримку України: €2 млрд за три роки і задоволення 12% потреби в електроенергії за рахунок експорту

Євросоюз за рахунок збільшення експорту задовольняє 12% потреби України в електроенергії станом на зараз. Про це "ОстроВу" повідомив пресаташе Представництва ЄС в Україні, виконуючий обов’язків голови відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Ніколо Ґаспаріні 3 квітня.

За словами Ґаспаріні, це стало можливим завдяки збільшенню експорту електроенергії з країн ЄС до України за період повномасштабної війни. 

Що стосується відновлення електростанцій після російських ударів та надання нового обладнання для енергосистеми - у цьому ЄС задовольняє 15% від загальних потреб України. Крім того, Євросоюз допомагає нарощувати децентралізоване виробництво електроенергії й надає українським медичним закладам сонячні батареї.

Як зазначив пресаташе Представництва ЄС в Україні, на підтримку енергетичної безпеки України за останні три роки ЄС надав 2 мільярди євро - зокрема через Фонд підтримки енергетики України та через Механізм цивільного захисту ЄС. Додатково на ці цілі протягом кожної зими Україна отримує від Євросоюзу ще майже по 160 мільйонів євро.

Раніше з посиланням на Ґаспаріні повідомлялось, що ЄС за три роки надав Україні та українцям підтримку на загальну суму майже €140 млрд, з них 1,5 млрд - з прибутків від заморожених активів РФ.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
14.06.2025
14:38

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Країна
12.06.2025
18:00

Нова базова соціальна допомога: хто, як та скільки зможе отримати

Із липня цього року в Україні стартує експериментальна програма — базова соціальна допомога. Це новий формат держпідтримки, який має замінити кілька чинних виплат і зробити систему прозорішою та простішою.
Світ
12.06.2025
08:31

«Нічні «побудки» відбуватимуться дуже часто». Російські ЗМІ про Україну

«Програючи на полі бою, ЗСУ переносить бойові дії на нашу територію. Неодноразові спроби входу ДРГ у Курську і Бєлгородську області, удари дальніми дронами і ось тепер диверсії - це типова спроба такого «експорту».
Всі статті