У Повітряних силах ЗСУ спростували інформацію про знищення ЗРК Patriot

Тимчасовий виконувач обов'язків начальника управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат спростував інформацію російських пропагандистів про нібито знищення в Дніпропетровській області зенітно-ракетного комплексу Patriot. Про це він повідомив у Фейсбук 10 жовтня.

"То що ж сталося 9 жовтня? Та нічого нового, ворог лише пошкодив кілька одиниць техніки, а не знищив. Це війна, на війні отримують пораненні не лише люди, а й техніка. Мало того, цей же підрозділ Patriot продовжує виконувати завдання в регіоні", - написав Ігнат.

Він зазначив, що того дня ЗРК "Patriot" вів протиповітряний бій проти групи російських балістичних ракет, і частину їх вдалося перехопити.

"Повітряні сили не можуть щоразу виправдовуватися перед суспільством через інфовибрики Мар’яни і їй подібних. Через ці пояснення ворог отримує додаткову інформацію при плануванні наступних атак. Але не відреагувати теж не можемо, бо градус кипіння надто високий, чи не так?", - зазначив Ігнат.

Окремо він наголосив, що система "Patriot" є однією з найбільш пріоритетних цілей для ворога, оскільки "завдяки цьому американському ЗРК ми тримаємо на певній дистанції російську авіацію".

Крім того, Ігнат зазначив, що ворог змінює тактику застосування, використовує всі доступні методи ведення розвідки - від супутників і розвідувальних БПЛА до наземної агентури. За його словами, "противник не економить "Іскандерів", маючи у своєму розпорядженні інформацію про потенційне перебування Patriot у тому чи іншому районі".

"Пам’ятаєте про збір на макети, про їх важливість і необхідність в цих умовах ведення війни. Ворог часто цілить по макетах, але інколи, на жаль, це – реальна техніка", - пояснили в Повітряних силах.

Раніше російські пропагандистські ЗМІ поширили відео, на якому нібито було вражено батарею ЗРК Patriot у Дніпропетровській області.

Як повідомлялося, навіть Z-«воєнкори» обурені зведеннями МО РФ про те, що всі українські БПЛА збиті і склади з ракетами на території Росії не горять і не вибухають.   

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті