У Повітряних Силах розповіли, скільки всього вже знищили "Кинджалів"

Від початку повномасштабного вторгнення росії українська протиповітряна оборона загалом збила 13 аеробалістичних ракет "Кинджал" та більше ніж 20 балістичних ракет, якими РФ обстрілює територію України. Про це Українському радіо заявив речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Він зазначив, що під час атаки 11 серпня 2023 року по Україні росіяни використали аеробалістичні ракети Х-47 "Кинджал". Одну з них вдалося збити в Київській області.

"Ці ракети можуть збивати засоби протиповітряної оборони, здатні працювати проти балістичних ракет. Таких засобів в Україні небагато, але все ж таки результат є. Уже не один "кинджал" знищено протиповітряною обороною України. 16 травня - 6 ракет, 16 червня - теж 6, і зараз маємо ще одну. Тобто це вже 13 "кинджалів" були збито протиповітряною обороною України", - наголосив Ігнат.

Крім цього, українські сили ППО знищили ще понад 20 балістичних ракет РФ, зокрема "Іскандери" та С-400.

"Враховуючи, що "Кинджал" рухається у небі на величезній швидкості, понад 7 тисяч кілометрів на годину, то часу на його ліквідацію небагато", - пояснив речник ПС ЗСУ.

Він також відзначив, що об'єкти інфраструктури та військові об'єкти завжди перебувають під прицілом ворога, і вчорашня атака - підтвердження тому, що противник володіє певною інформацією і використовує її.

Водночас речник командування Повітряних Сил ЗСУ запевнив, що "українське військове керівництво теж розуміє це, і вживаються всі необхідні заходи, щоб зберегти техніку та особовий склад і щоб якомога менше постраждало цивільне населення".

Як повідомлялося, метою російського ракетного удару 11 серпня були аєродром і пілоти, які поїдуть навчатися на F16. 

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті