У польському парламенті з'явилися прихильники "поступової" зміни підтримки українців на "загальні правила"

ольські законодавці розпочали роботу над проєктом змін до Закону про допомогу громадянам України. Про це повідомляє "Польське радіо".

Мета закону полягає в тому, щоб продовжити дію чинних положень щодо легального перебування українців у Польщі до 4 березня 2026 року.

Під час першого читання законопроєкту депутат Артур Ярослав Лонцький заявив, що поправка є відповіддю на зміну ситуації за східним кордоном.

«Зміни продовжать легальне перебування, а також доступ до системи охорони здоров’я, соціальних виплат і проживання в об'єктах спільного проживання. Уряд 15-го жовтня — відповідальний уряд, що реагує на зміни ситуації. Ці зміни не лише турбота про бюджет держави та про долю сотень тисяч біженців, це перш за все реалізація польських національних інтересів», - зазначив Лонцький.

Тим часом партія «Право і справедливість» хоче домагатися «поступового скасування закону про допомогу», — каже депутат Павел Хриняк.

«Цей закон з'явився як відповідь на потреби мільйонів українців, котрі тікали від варварського нападу Росії. Зараз нам треба працювати над відмовою від цих тимчасових рішень, це має змінитися загальними правилами, які панують у нашій державі. Хочемо поступового згортання цього закону, ми підтримуємо принцип легального перебування українців у нашій державі на підставі загальних правил», - вважає Хриняк.

У «Конфедерації» висловилися ще більш радикально. Там продовження тимчасового захисту українців не підтримують і заявляють, що час ментальної сліпої допомоги Україні закінчився, йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, у Польщі офіційно працевлаштовані 810 тис українців.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.07.2025
07:45

“Відбувається щось зловісне”. Західні медіа про “деспотичні” дії Зеленського і масові протести проти них

Всі великі західні видання написали про масові протести в Києві і низці обласних центрів проти закону, який позбавляє незалежності антикорупційні органи і ставить таким чином під питання подальший шлях України в ЄС.
Країна
25.07.2025
16:04

До повної відмови від вугілля в електрогенерації – 10 років: що робиться для трансформації шахтарських громад

"...На основі отриманих даних можна буде прийняти рішення щодо подальших дій, зокрема й щодо відновлення цих територій. Проте важливо розуміти, що видобуток вугілля не буде відновлений"
Країна
24.07.2025
13:20

Щоб бути людьми! Для чого Україні необхідно імплементувати Євроконвенцію щодо захисту свійських тварин

Якщо чотирилапі мають власника - карантин покладається на нього. Якщо господаря немає – тварину вбивають і передають її головний мозок на лабораторне дослідження.
Всі статті