У полоні на території Чечні можуть перебувати понад 150 українських військовослужбовців

У полоні на території Чечні можуть перебувати понад 150 українських військовослужбовців, з яких 36 мають статус «пошук особи», але є висока ймовірність їхнього перебування у місті Грозний. Про це повідомили проєкту Радіо Свобода у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

За даними відомства, Міжнародний комітет Червоного Хреста не дає підтверджень про перебування в полоні українців на території Чечні. Також Координаційному штабу не відомі факти відвідання цією гуманітарною організацією українських полонених у цій республіці.

«Зазвичай військові Сил оборони потрапляють у полон з різних ділянок фронту, проте згодом їх можуть передати в місця утримання на території Чечні. Як і в інших місцях утримання полонених на території країни-агресорки та тимчасово окупованих територіях України стосовно полонених не дотримуються норми гуманітарного права та вимоги Третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Режим Кадирова використовує полонених зокрема як «живий щит» для військових об’єктів, а також як важіль для зняття санкцій з представників родини Кадиров», – зазначили у штабі.

Там також повідомили, що конкретних офіційних пропозицій стосовно обміну від влади Чечні не надходило. Україна передає всю інформацію про полонених до МКЧХ, проте Червоний Хрест не має можливості здійснювати свою діяльність на території Чечні.

Раніше у Координаційному штабі повідомляли, що «чеченські військові купують у різних російських підрозділів полонених українських бійців, відвозять їх до Грозного, а потім обмінюють на своїх солдатів». Інформація про це вперше з’явилася минулого року. Її озвучував представник українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко. Міноборони Росії та керівництво Чечні ситуацію не коментували.

Очільник російського регіону Чечня Рамзан Кадиров 4 грудня 2024 року виставив перед собою українських військовополонених, які утримуються на території республіки, і оголосив про плани розмістити їх на дахах стратегічно важливих об’єктів. Використання військовополонених як «живого щита» прямо забороняє Женевська конвенція 1929 року, яка регламентує поводження з військовополоненими.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
14.03.2025
12:55

Відповідь Путіна щодо перемир'я: це було «Так» чи «Ні»?

- Це було «так» – Трампу, але «ні» – пропозиції Трампа про швидке перемир'я. Так, 25 років при владі зробили Путіна добрим дипломатом, навчили говорити «ні», вимовляючи «так».
Країна
13.03.2025
17:19

Сергій Гармаш: Питання не в тому, чи погодиться Путін на перемир'я, а в тому, для чого він погодиться на нього

Навіщо Путіну публічно принижувати Трампа відмовою, якщо можна погодитись, продемонструвати свою миролюбність, а потім просто порушити перемир'я та ще й звинуватити в цьому Україну!
Світ
12.03.2025
11:46

«Прийнятний варіант для нас один - повна капітуляція Києва». Російські ЗМІ про Україну

"Київ у такий спосіб також намагається продемонструвати, що має можливості завдавати ударів по російській столиці. Думаю, це велика помилка Зеленського".
Всі статті