У Пентагоні розповіли, чому не не дозволяють Україні бити ATACMS по території РФ

США не змінюють своєї політики щодо ударів по території Росії ракетами ATACMS, оскільки вони побоюються ескалації. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив речник Пентагону Пет Райдер.

Він нагадав, що нещодавно США дозволили українським захисникам завдавати ударів по території РФ, але тільки в рамках оборони або обстрілів у відповідь.

"Але наша політика щодо ударів на великі відстані не змінилася. Думаю, тут важливо розуміти, що ми не хочемо бачити ненавмисні наслідки, ескалацію, яка може перетворити цей конфлікт на ширший, який вийде за межі України. Думаю, це те, на що нам усім потрібно зважати і ставитись до цього дуже серйозно", - додав Райдер.

Але, за його словами, США ніколи не недооцінювали загрози у вигляді Росії. Тому Вашингтон продовжить роботу з Києвом, щоб українські військові мали все необхідне для захисту своєї держави.

Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що Британія дозволила наносити удари по РФ. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
25.12.2025
12:37

Житлові ваучери на 2 мільйони гривень: нова програма для ВПО, але не для всіх

Питання постійного житла— це не лише про комфорт. Для багатьох родин це про здатність "закріпитися" в громаді, влаштувати дітей у школи й садочки, планувати роботу, лікування, догляд за літніми батьками.
Світ
24.12.2025
12:00

«Українську енергетику добиває упертість Зеленського». Російські ЗМІ про Україну

"Є загальноприйняті принципи організації виборчого процесу. І мільйони громадян не можна позбавляти права голосу, навіть якщо вони і живуть десь за кордоном"
Донбас Країна
22.12.2025
23:59

Війна та люди. Що визначає майбутнє українського Донбасу

Від війни залежить, скільки громадян України виїдуть із регіону і чи буде їм кудись повертатися. Від людей - чи захочуть вони жити в країні, де їх вбиває РФ і стигматизують свої ж "національно свідомі" співвітчизники.
Всі статті