У Парижі затримали вихідця з росії, якого підозрюють у діях для дестабілізації політичної ситуації під час Олімпійських ігор

У Парижі цими вихідними затримали вихідця з росії, якого підозрюють у підготовці певних дій для дестабілізації політичної ситуації під час Олімпійських ігор. Про це повідомляє Le Parisien, пише "Європейська правда". 

За даними журналістів, чоловіка віком близько 40 років затримали у Парижі після того, як до нього прийшли з обшуком з Головного управління з внутрішньої безпеки (DGSI) за підозрами, що він може планувати дії з метою дестабілізації політичної ситуації в країні під час Олімпійських ігор.

У вівторок росіянину висунули звинувачення у роботі на іноземну державу з метою підживлювати внутрішню напругу у Франції та обрали йому арешт як запобіжний захід. Розслідування нібито веде прокуратура Парижа.

Французькі спецслужби тривалий час спостерігали за чоловіком, перш ніж вирішили навідатися з обшуком. Квартира підозрюваного, де він перебував, розташована неподалік від місця, де буде проходити церемонія відкриття Олімпійських ігор. 

Близьке до рослідування джерело повідомило журналістам, що агенти побачили ознаки того, що чоловік готував "операції в інтересах Росії з метою дестабілізації ситуації у Франції".

Ще один співрозмовник сказав, що йдеться про "масштабний задум" і наслідки дій підозрюваного могли бути серйозними. Втім, поки немає вказівок, що йшлося про теракт.

Слідчі будуть з’ясовувати конкретні плани підозрюваного та їхні масштаби. 

Міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманен раніше заявив, що побоюється спроб Росії використати Олімпіаду з метою шпигунства чи дискредитації Франції. 

За його словами, до участі в організації Олімпіади не допустили близько тисячі осіб, щодо яких виникли підозри у втручанні в інтересах іноземної держави.

В.о. прем'єра Габріель Атталь каже, що біля місць проведення Олімпіади щодня перехоплюють дрони.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
10.04.2026
17:10

Вибори в Угорщині. Країну чекає «Майдан»?

Президент Володимир Зеленський поряд із російським диктатором Путіним є одним із найненависніших політиків у країні. Тож чи справді Мадьяр у разі перемоги продемонструє кардинальний відхід від стилю Орбана – покаже час.
Світ
08.04.2026
21:40

«Завдаємо ядерний удар, а потім влаштовуємо публічні страти». Російські ЗМІ про Україну

«Чи не час уже вдарити по Банковскій?». «Скільки можна миндальничати? А то противник перебуває в упевненості, що ми можемо загрожувати лише постами Медведєва в соцмережах»
Країна
07.04.2026
20:40

Сергій Гармаш: Добровільний вихід ЗСУ з Донбасу стане легітимізацією анексії РФ

Теоретичне захоплення РФ Краматорська-Слов’янська через рік на тлі погіршення життя росіян, наростання проблем у російській економіці і втрати щонайменше 300 тисяч особового складу… Чи буде це розглядатися як перемога? А якщо Україна не зупиниться...
Всі статті