У партії Шольца заявили, що їхній лідер допоміг запобігти можливому ядерному удару РФ по Україні, поїхавши до Китаю

У партії Шольца заявили, що він запобіг ядерному удару по Україні. З такою заявою днями виступив лідер фракції СДПН у Бундестазі Рольф Мютценіх, повідомляє ТГК Bild.

Він сказав, що потрібно "бути вдячними канцлеру", оскільки він "своїм візитом до Китаю допоміг запобігти можливому ядерному удару російської армії за наказом президента Путіна".

Оглядач BILD Філіп Пятов ставить це під сумнів і нагадує, що раніше американські ЗМІ вже писали, ніби восени 2022 року США побоювалися ядерного удару РФ по Україні. До його запобігання підключили Китай. Після візиту Олафа Шольца в Пекін влада КНР закликала не застосовувати атомну зброю.

Американські ЗМІ тоді писали, що роль Шольца при цьому була мінімальна, він лише передав Пекіну повідомлення з Вашингтона. У відповідь на запит BILD офіс канцлера процитував його слова від листопада 2022 року після зустрічі з Сі Цзіньпіном: "У Пекіні я попросив голову Сі використати його вплив на Росію".

"На одному боці американці погрожували Російській Федерації. На іншій стороні, і канцлер у цьому брав участь, вдалося домогтися від Китаю та Індії підписання декларації, де вони висловилися проти застосування ядерної зброї взагалі та в Україні зокрема. Олаф Шольц, безумовно, сприяв зміні позиції Китаю. Але в будь-якому разі Шольц не запобіг ядерній війні, оскільки не було жодних ознак того, що ядерний удар неминучий", - заявив BILD військовий експерт Карло Масала, професор Університету бундесверу в Мюнхені.

Як повідомлялося, за інформацією CNN, влада США всерйоз готувалася до можливого ядерного удару РФ по території України наприкінці 2022 року.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті