У партії Шольца заявили, що їхній лідер допоміг запобігти можливому ядерному удару РФ по Україні, поїхавши до Китаю

У партії Шольца заявили, що він запобіг ядерному удару по Україні. З такою заявою днями виступив лідер фракції СДПН у Бундестазі Рольф Мютценіх, повідомляє ТГК Bild.

Він сказав, що потрібно "бути вдячними канцлеру", оскільки він "своїм візитом до Китаю допоміг запобігти можливому ядерному удару російської армії за наказом президента Путіна".

Оглядач BILD Філіп Пятов ставить це під сумнів і нагадує, що раніше американські ЗМІ вже писали, ніби восени 2022 року США побоювалися ядерного удару РФ по Україні. До його запобігання підключили Китай. Після візиту Олафа Шольца в Пекін влада КНР закликала не застосовувати атомну зброю.

Американські ЗМІ тоді писали, що роль Шольца при цьому була мінімальна, він лише передав Пекіну повідомлення з Вашингтона. У відповідь на запит BILD офіс канцлера процитував його слова від листопада 2022 року після зустрічі з Сі Цзіньпіном: "У Пекіні я попросив голову Сі використати його вплив на Росію".

"На одному боці американці погрожували Російській Федерації. На іншій стороні, і канцлер у цьому брав участь, вдалося домогтися від Китаю та Індії підписання декларації, де вони висловилися проти застосування ядерної зброї взагалі та в Україні зокрема. Олаф Шольц, безумовно, сприяв зміні позиції Китаю. Але в будь-якому разі Шольц не запобіг ядерній війні, оскільки не було жодних ознак того, що ядерний удар неминучий", - заявив BILD військовий експерт Карло Масала, професор Університету бундесверу в Мюнхені.

Як повідомлялося, за інформацією CNN, влада США всерйоз готувалася до можливого ядерного удару РФ по території України наприкінці 2022 року.

Статті

Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Всі статті