У німецькому театрі Schaubühne Berlin відбудеться премʼєра вистави українського режисера Стаса Жиркова: квитки розкуплені навіть на лютий

У відомому в світі берлінському театрі Schaubühne Berlin сьогодні премʼєра вистави «Postcards from the East” («Листівки зі Сходу») українського режисера Стаса Жиркова. 

Серед акторів - Марина Клімова, Юрій Радіонов.

"Четверо друзів святкують своє воз’єднання. Вони познайомилися в Маріуполі у 2014 році, коли двоє німецьких студентів проводили дослідницьку роботу на місцевості. Того ж року вони пережили початок війни і разом виїхали з міста. Вони підтримували зв'язок, переписувались та відвідували одне одного. Коли у 2022 році почався новий наступ на Маріуполь, вони перебували в різних місцях: Марія працювала вчителькою середньої школи в Берліні, Лукас був у Чилі на зйомках свого нового документального фільму, Анастасія викладала на юридичному факультеті в Києві, а Орест готувався до фестивалю в Маріуполі. Він залишив місто останнім потягом перед його блокадою російськими військами. Нині вони вчотирьох збираються у просторій історичній квартирі в Берліні та згадують студентські роки, згадують минуле. Лукас приготував вечерю, Марія та Орест нарешті стали парою, а Анастасія сумує за чоловіком, який знаходиться на фронті. Вони більше не студенти. Що вони мають робити перед обличчям війни? До яких страждань, але водночас до яких нових життєвих шляхів призводить війна? Що означає дружба під час війни?" - йдеться у описі вистави.

Фото Джакомо Бресадола, фб-сторінка С.Жиркова.

Зазначимо, що квитки на цю виставу вже розкуплено навіть на лютий.

Стас Жирков займається режисурою театральних вистав в Україні, Німеччині, Швейцарії та Литві. З 2014 по 2019 рр. він був художнім керівником київського театру »Золоті ворота«, а з 2019 по 2022 рр. займав ту ж посаду в київському Театрі на лівому березі. Минулого сезону він поставив виставу "Sich waffnend gegen eine See von Plagen (ОЗБРОЮЮЧИСЬ ПРОТИ МОРЯ ЛИХ)" на сцені театру Шаубюне. 

Його новий проект з акторами ансамблю та українськими акторами є частиною колаборації європейських театрів під назвою "Resistance & Collaboration": як опір і колаборація визначали прояви нацистської несправедливості в різних частинах Європи? Цьому питанню присвячене об'єднання європейських театрів, яке фінансується Фондом "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" в рамках освітньої програми, яка вивчає питання повʼязані з нацизмом. Разом з мадридським театром "Teatro Joven" та Національним театром Північної Греції в Салоніках цей проект досліджує співпрацю з нацистською окупацією та спротив проти неї.

Режисер Стас Жирков, фб-сторінка

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті