У Німеччині хочуть скасувати допомогу для військовозобов'язаних українців: «Або працювати, або служити в Україні»

У Німеччині партія "Християнсько-соціальний союз" (ХСС) незадоволена тим, що понад 150 тисяч військовозобов'язаних українських чоловіків отримують допомогу на суму близько 1,3 млрд євро на рік.  Експерт ХСС із зовнішньої політики Штефан Майєр вимагає припинити ці виплати, - повідомляє Телеграм-канал «BILD на русском».

«Потрібно покласти край отриманню цивільної допомоги чоловіками-українцями призовного віку. Якщо майже 151 000 українців у віці від 18 до 63 років у нас отримують підтримку, то щось тут не так. Ця група осіб не має права на отримання цієї соціальної виплати і повинна або працювати у нас в Німеччині, або проходити військову службу в Україні», - заявив Майєр.

У повідомленні нагадується, що всього до Німеччини з початку війни прибуло рівно 304 144 українців призовного віку - і рівно 150 660 з них в березні 2025 року перебували на обліку як одержувачі допомоги. Середній розмір допомоги становить (на березень цього року) 882 євро на місяць. Таким чином, загалом українці призовного віку отримують від Німеччини 1,328 млрд євро на рік. Ці зобов'язання включають в себе як базові грошові виплати, так і витрати держави на житло та додаткові потреби. 

Українське посольство не бачить у цьому проблеми. У його відповіді на запит BILD йдеться: «Було б неправильно звинувачувати всіх українських чоловіків за кордоном у порушенні закону або ухиленні від мобілізації. Перебування українських чоловіків за кордоном не заборонено. Для виїзду необхідні відповідні документи. Значна частина чоловіків у Німеччині перебуває там на законних підставах і зареєстрована в системі військового обліку».

Як повідомлялося, в уряді ФРН заявили, що майбутній статус українських біженців обговорять на рівні ЄС.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Донбас
23.08.2026
15:00

І прапор вам у збрую — свято для самотнього віслюка. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу знайшли черговий привід нагадати жителям «ДНР» і «ЛНР», що дванадцять років тому в їхньому житті сталася дуже важлива подія – було зроблено перший крок до повернення в «рідну гавань», а тепер вони є...
Луганськ
20.08.2026
11:14

Громада Луганщини, територія якої повністю знищена. Як працює й гуртується спільнота Попасної

"Загальна кількість населення Попаснянської міської територіальної громади до повномасштабного вторгнення РФ на територію України становила 24600 осіб. Зараз на окупованій території Попаснянської громади залишилось близько 250 осіб".
Всі статті