У Німеччині хочуть конфіскувати €720 мільйонів російських активів

Федеральна прокуратура Німеччини подала позов щодо конфіскації понад 720 мільйонів євро російських коштів на підставі порушення Закону про зовнішню торгівлю. Про це повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що федеральна прокуратура 7 липня подала заяву до Вищого регіонального суду Франкфурта-на-Майні про відкриття незалежного провадження щодо конфіскації.

"У межах цієї процедури буде конфісковано залишок коштів на рахунку російської фінансової установи в банку у Франкфурті-на-Майні на суму понад 720 мільйонів євро", - йдеться у пресрелізі.

Як зазначається, російська фінустанова (ЗМІ стверджують, що йдеться про дочірню компанію Московської біржі, яка здала гроші на депозит у німецьку філію банку J.P. Морган) у червні 2022 року включена Радою Європейського Союзу у санкційний список. 

Таким чином, вона не має права розпоряджатися активами компанії в європейських фінансово-кредитних установах. 

Невдовзі після оприлюднення рішення ЄС невідомі посадові особи російської фінансової установи спробували зняти понад 720 мільйонів євро з її рахунку в банку у Франкфурті-на-Майні. Проте банк не виконав електронне доручення на переказ.

В уряді ФРН ситуацію поки що не коментують.

Це перший такий випадок у Німеччині: раніше активи компаній та осіб, які потрапили під санкції, лише заморожувалися.

Як повідомлялося, уряди країн G7 наблизилися до конфіскації російських активів на користь України. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті