У НБУ погіршили прогноз відновлення економіки України

Реальний рівень ВВП в Україні за підсумком 2023 року зросте лише на 0,3%, що означає відсутність відновлення економіки найближчим часом. Про це в "Інфляційному звіті" у січні 2023 року повідомляє Національний банк України.

"Економічна активність в Україні у 2023 році залишатиметься слабкою, а реальний ВВП зросте лише на 0,3%", - повідомили в НБУ.

Зазначимо, що ще у жовтні НБУ прогнозував зростання на 4,0%. Погіршення прогнозу порівняно з жовтневими оцінками зумовлене насамперед наслідками енергетичного терору, а також переглядом основного припущення.

"Базовий сценарій нового макропрогнозу передбачає відчутне зменшення ризиків безпеки лише з початку 2024 року, тоді як раніше очікувалося зниження із середини 2023 року", - наголошується у звіті.

Як зазначили в НБУ, через обстріл енергетичної інфраструктури, масштабність руйнувань та брак обладнання для ремонту вплив дефіциту на економічну діяльність зберігатиметься не лише цього року, а й наступного.

"Але базовий сценарій прогнозу передбачає відсутність нових критичних ушкоджень від обстрілів, а також успішну роботу уряду щодо залучення міжнародної допомоги для енергетичного сектора та інтенсивне відновлення або заміну постраждалої інфраструктури", - йдеться в огляді.

Нагадаємо, раніше в ООН заявили, що економіка України через війну скоротилася на 35%.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті