У НАТО підтвердили, що Росія збиралася вбити гендиректора Rheinmetall

Заступник помічника генсека НАТО з питань інновацій, гібридних та кібернетичних технологій Джеймс Аппатурай підтвердив, що РФ планувала вбити генерального директора німецького виробника зброї Rheinmetall Арміна Паппергера - замаху завадили розвідки США й Німеччини. Про це пише Politico, -інформує 28 січня Еспресо.

Ця заява є першою офіційною від НАТО чи США або ФРН, коли чиновник підтвердив планування росіянами замаху на Паппергера - про це повідомляли ЗМІ в липні 2024 року.

"Ми бачили інциденти саботажу, що відбувалися в країнах НАТО протягом останніх кількох років, під якими я маю на увазі сходження поїздів з рейок, підпал, напади на власність політиків, змови з метою вбивства лідерів галузі, таких як публічно глава Rheinmetall, але були й інші змови", - заявив Аппатурай.

Він розповів, що РФ здійснює набір персоналу для виконання змов в Інтернеті й залучає до злочинних дій "злочинні банди, молодь або мігрантів".

"Як правило, це робиться грубо, але робиться з метою посіяти занепокоєння, щоб підірвати підтримку України", - зазначив чиновник Альянсу.

Також Аппатурай наголосив, що викритий план щодо вбивства гендиректора Rheinmetall був частиною серії намірів РФ вбити керівників підприємств оборонної промисловості по всій Європі.

Чиновник заявив членам Європейського парламенту: стратегічна доктрина Росії полягає в тому, аби перемогти політичним шляхом, "використовуючи будь-які інструменти", зокрема політичне втручання й пошкодження інфраструктури.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
08.04.2026
21:40

«Завдаємо ядерний удар, а потім влаштовуємо публічні страти». Російські ЗМІ про Україну

«Чи не час уже вдарити по Банковскій?». «Скільки можна миндальничати? А то противник перебуває в упевненості, що ми можемо загрожувати лише постами Медведєва в соцмережах»
Країна
07.04.2026
20:40

Сергій Гармаш: Добровільний вихід ЗСУ з Донбасу стане легітимізацією анексії РФ

Теоретичне захоплення РФ Краматорська-Слов’янська через рік на тлі погіршення життя росіян, наростання проблем у російській економіці і втрати щонайменше 300 тисяч особового складу… Чи буде це розглядатися як перемога? А якщо Україна не зупиниться...
Луганськ
06.04.2026
12:20

Щоденник матері 18-річного добровольця: собаки/кішки й автівки як обов'язкова атрибутика

Борода, собаки/кішки й авто – обов'язкові атрибути українського військового, а як же. А, ще татуювання… Татуювань поки ніби не планує. Або теж – мовчить.
Всі статті