У наступний опалювальний сезон українська енергосистема зайде зі значно меншим запасом міцності - ДТЕК

У наступний опалювальний сезон українська енергосистема зайде зі значно меншим запасом міцності, потрібно суттєво пришвидшити темпи ремонтних робіт, аби не повернутися до відключень електроенергії. Про це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі загальнонаціонального марафону 14 травня.

"Зараз триває ремонтна кампанія. Чотири атомні енергоблоки вже у ремонті, п’ятий виходить у ремонт. Тому у червні-липні Україна може стикнутися із дефіцитом електроенергії, який перекриватиме імпортом з країн ЄС, як це вже було у січні-лютому. Тому ніяких «віялових відключень світла» влітку не буде", - запевнив представник ДТЕК.

Натомість він прогнозує можливі проблеми із початком нового опалювального сезону, у який Україна увійде зі значно меншим обсягом наявних потужностей.

"У нас наразі пошкоджено 75% теплової генерації. Лише нашій компанії потрібно відремонтувати 9 енергоблоків загальною потужністю 1,5 гВт. Щодо розподільчих мереж, то знов-таки тільки у нашій компанії пошкоджено майже 12 тис.км ліній електропередач, майже 4 тис. розподільчих підстанцій потрібно підготувати до зими. Тому можливі відключення не зараз, а взимку", - попередив Сахарук.

Він підкреслив, що вже зараз потрібно значно пришвидшити ремонтні роботи і збільшити їхнє фінансування, щоб уникнути проблем у майбутньому опалювальному сезоні.

"Фінансування ремонтної кампанії - надважливе спільне для влади і компаній завдання. Я б сказав, критичне завдання. Звичайно, компанії роблять поточні ремонти, але обсяги цих робіт колосальні. А темпи напряму залежать від обсягу фінансування. Таких коштів немає у жодної компанії, не тільки у нашої. На жаль, поки що я не можу сказати, що ми будемо на 100% готові до наступного опалювального сезону, з огляду на існуючі темпи ремонтних робіт. Потрібно прискорюватися", - сказав Сахарук.

Як повідомлялося, у липні - серпні в енергосистемі може виникнути дефіцит електроенергії, через що Україна буде змушена збільшити імпорт енергоносіїв.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті