У МЗС відреагували на рішення Малі розірвати дипломатичні відносини з Україною

В українському МЗС розкритикували рішення уряду Малі про розрив дипломатичних відносин з Україною, вважабчи,що уряд африканської країни не надав доказів про причетність Києва до підтримки повстанців-туарегів. Про це йдеться в заяві МЗС України .

Як зазначається, рішення Малі  назвали «недалекоглядним та поспішним». У МЗС наголошують, що Україна як жертва російської агресії намагається «відновити справедливість та повагу до міжнародного права», яке захищає, зокрема, африканські країни від посягань на їхні суверенітет, незалежність та територіальну цілісність.

Тож у міністерстві кажуть, що Україна «рішуче відкидає звинувачення перехідного уряду Малі у нібито “підтримці Україною міжнародного тероризму”», додавши, що розрив відносин здійснили без проведення «ретельного вивчення фактів та обставин інциденту на півночі Малі».

Також там вважають, що жодних доказів щодо причетності України до розгрому «вагнерівців» у Малі не надали. При цьому, ідеться у заяві МЗС, уряд Малі ігнорує те, що підконтрольні кремлю військові структури, зокрема «Вагнер», використовують терористичні методи та є причетними до воєнних злочинів не тільки в Україні, а й у країнах Африки.

«Україна залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії перехідного уряду Республіки Малі», — підсумували в українському міністерстві.

Нагадаємо, раніше влада Малі оголосила про розрив дипломатичних відносин з Україною. 

Як повідомлялося, туареги, які у Малі вбили та взяли в полон багато "вагнерівців", заявили, що готові передати живих російських найманців Україні. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті