У МЗС відреагували на рішення Малі розірвати дипломатичні відносини з Україною

В українському МЗС розкритикували рішення уряду Малі про розрив дипломатичних відносин з Україною, вважабчи,що уряд африканської країни не надав доказів про причетність Києва до підтримки повстанців-туарегів. Про це йдеться в заяві МЗС України .

Як зазначається, рішення Малі  назвали «недалекоглядним та поспішним». У МЗС наголошують, що Україна як жертва російської агресії намагається «відновити справедливість та повагу до міжнародного права», яке захищає, зокрема, африканські країни від посягань на їхні суверенітет, незалежність та територіальну цілісність.

Тож у міністерстві кажуть, що Україна «рішуче відкидає звинувачення перехідного уряду Малі у нібито “підтримці Україною міжнародного тероризму”», додавши, що розрив відносин здійснили без проведення «ретельного вивчення фактів та обставин інциденту на півночі Малі».

Також там вважають, що жодних доказів щодо причетності України до розгрому «вагнерівців» у Малі не надали. При цьому, ідеться у заяві МЗС, уряд Малі ігнорує те, що підконтрольні кремлю військові структури, зокрема «Вагнер», використовують терористичні методи та є причетними до воєнних злочинів не тільки в Україні, а й у країнах Африки.

«Україна залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії перехідного уряду Республіки Малі», — підсумували в українському міністерстві.

Нагадаємо, раніше влада Малі оголосила про розрив дипломатичних відносин з Україною. 

Як повідомлялося, туареги, які у Малі вбили та взяли в полон багато "вагнерівців", заявили, що готові передати живих російських найманців Україні. 

Статті

Країна
08.10.2024
23:19

"Вистояли якимось дивом", або підсумки туристичного сезону у Криму

Якщо для туристів порівняно низькі ціни на відпочинок – це однозначний плюс, то місцеві жителі, багато з яких весь рік живуть за рахунок літнього сезону, в жаху від того, що втрачають заробіток.
Донбас
07.10.2024
09:53

Як із «ДНР» і «ЛНР» роблять «фабрику мрій». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Свого часу засновник радянської імперії Володимир Ленін заявив, що «з усіх мистецтв для нас найважливішим є кіно». Тож не дивно, що пропагандисти окупованого Донбасу та їхні кремлівські куратори сприйняли цю вказівку досить серйозно і вирішили...
Країна
06.10.2024
11:32

Опалсезон 2024–2025: це ми не проходили

Більш песимістичний сценарій передбачає, що вдасться відновити лише близько 2 ГВт потужності, а кількість робочих блоків АЕС буде 6-7 і при цьому зима буде холодною. Тоді система опиниться у кризовій ситуації. За найгіршим сценарієм, якщо росія...
Всі статті