У МЗС України оголосили відкритий набір на посади послів через кадровий голод, але місць у Бразилію, Індію та Китай вже немає

У МЗС України розпочали відкритий набір на посади послів – це зроблено через кадровий голод. Про це 13 березня у Facebook повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Проблема кадрового голоду зараз добре знайома не лише державним інститутам, а й приватному сектору. МЗС постійно шукає нових сильних кандидатів усередині дипломатичної служби та ззовні на відповідальні посади", - повідомив міністр.

За словами Кулеби, найскладніше зараз шукати кандидатів на посади послів. Це пов'язано з тим, що зростають "темпи нашої дипломатичної експансії" – зокрема в Африці.

"Шукаю їх у дипломатичній системі. Шукаю у бізнес-середовищі. Шукаю серед вчених... Єдиний спосіб прискорити ці процеси – приймати нестандартні рішення", - зазначив чиновник.

Таким нестандартним рішенням стало створення відкритого механізму, який дає змогу і дипломатам усередині системи, і людям ззовні запропонувати свою кандидатуру на посаду посла. Відповідна сторінка вже з'явилася на сайті МЗС у розділі "Вакансії".

Кулеба наголосив, що особливий фокус зараз робиться на країнах Африки, тому подання заявок до цих країн автоматично збільшить шанси. Також перевагу отримають жінки через "багаторічну несправедливість щодо їх кар'єрного зростання".

На сайті МЗС вже є вакансії послів для 21 країни – у Європі, Латинській Америці, Африці, Близькому Сході, Південному Кавказі та Південно-Східній Азії.

"Насамкінець: ви можете звернути увагу, що серед переліку країн немає Китаю, Індії та Бразилії. І маєте рацію. Це тому, що я вже вніс на розгляд Президента України кандидатури послів у цих країнах. Ви дізнаєтесь їхні імена після публікації відповідних указів", – зазначив Кулеба.

За його словами, до таких "особливих країн" МЗС відправлятиме фахівців з досвідом державної роботи рівня міністра або заступника міністра.

Нагадаємо, раніше в МЗС заявили, що у призначенні послів без досвіду та освіти немає нічого страшного.

Статті

Донбас
10.12.2023
20:18

Як бойовик "ДНР" умовив Путіна брати участь у виборах президента. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу демонстрували свою причетність до найважливішої, на їхню думку, справи - висунення нинішнього російського диктатора кандидатом у президенти. Місцеві пропагандисти радісно повідомляли, що так званий спікер...
Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Всі статті