У МЗС Литви заявили, що стратегія Європи з підтримки України шляхом деескалації провалилася

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європа повинна запропонувати нову стратегію підтримки України, оскільки тактика деескалації більше не ефективна. Про це він заявив журналістам у Брюсселі 18 листопада, повідомляє Громадське з посиланням на LRT.

За словами Ландсбергіса, «мир шляхом деескалації» є «провалом і є невдалою стратегією». Натомість, на його думку, стратегія повинна виходити з позиції сили.

«Коли я говорю про силу, я говорю про зброю, я говорю про справжнє зняття всіх обмежень», — пояснив Ландсбергіс.

Глава литовської дипломатії привітав рішення США дати дозвіл Україні бити далекобійними ракетами ATACMS по території Росії, про яке писали в медіа. Проте він додав, що не поспішає «відкорковувати шампанське», оскільки, за його словами, невідомо, скільки наразі Україна має ракет ATACMS.

Ландсбергіс також розкритикував канцлера Німеччини Олафа Шольца за його телефонну розмову з російським диктатором Путіним.

«Я в принципі не проти будь-яких дзвінків чи звернень, але це має відбуватися з позиції сили, а не з позиції слабкості. Бо якщо це станеться з позиції слабкості, росіяни зловживатимуть цим», — підкреслив глава МЗС Литви.

Як повідомлялося, Пентагон обіцяє до 20 січня передати Україні військову допомогу на 5,5 млрд доларів. 

Статті

Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Всі статті