У Москві помер 80-річний голова Верховного суду РФ. Сидів на посаді з 1991 року і подобався путіну

У Москві помер 80-річний голова Верховного суду РФ В'ячеслав Лебедєв. Про це повідомляє The Insider із посиланням на російські ЗМІ та Телеграм-канали. 

Лебедєв очолював Верховний суд РФ із 1991 року. Останнім часом він перебував у лікарні, причиною смерті Лебедєва стало онкологічне захворювання.

Діяльність Лебедєва відзначено держнагородами, російський диктатор путін хвалив його за "бездоганну роботу".

Як зазначає Телеграм-канал "Важные истории", Лебедєв переслідував дисидентів ще за часів СРСР - брав участь у радянських репресіях - засудив до року табору та 4 років заслання дисидентку Олену Саннікову за "антирадянську агітацію" та до п'яти років заслання письменника Фелікса Свєтова за "розповсюдження відомостей, які ганьблять радянський лад".

Лебедєва шість разів перепризначили на посаду голови ВС РФ. У 2013 році йому виповнилося 70 років (це був граничний вік для такої посади), але путін скасував віковий ценз.

Суддя у відставці Сергій Пашин говорив, що Лебедєв відкотив судову реформу 1990-х: відмовився від виборності суддів і голів судів, позбавив повноважень суд присяжних і ввів дисциплінарну відповідальність, за допомогою якої на суддю можна натиснути. Також за Лебедєва в судах повсюдно поставили клітки для підсудних.

Останніми роками Верховний суд за Лебедєва відзначився гучними репресивними рішеннями федерального масштабу: заборона ЛГБТ, ліквідація "Меморіалу" і легітимізація безстроковості мобілізації під час війни з Україною.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті