У Молдові оголосили вирок двом українцям, які ввезли в динаміку авто понад 440 тисяч євро

Молдовський суд визнав винними двох громадян України у незаконному ввезенні в країну близько 9 мільйонів молдовських леїв, або понад 440 тисяч євро, і засудив їх до дев’яти років позбавлення волі. Про це 16 січня сповістила Прокуратура по боротьбі з організованою злочинністю та в особливих справах Молдови (PCCOCS), пише "Європейська правда".

Обвинувачених – двох громадян України з Одеської області – затримали 13 квітня 2023 року на в'їзді до міста Чимішлія на півдні Молдови.

У двох їхніх авто правоохоронці виявили понад 440 тисяч євро, які чоловіки намагалися незаконно ввести в країну, сховавши під динаміки й не задекларувавши на митниці. За клопотанням прокуратури Молдови обом чоловікам спершу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який згодом неодноразово продовжувався. Після вироку їх доправили відбувати покарання до колонії з зали суду.

Окремо суд постановив конфіскувати незаконно ввезені кошти на користь держбюджету, а також два авто контрабандистів вартістю 140 і 240 тисяч леїв. У прокуратурі Молдови кажуть, що дев’ять мільйонів леїв – це одна з найбільших сум, конфіскованих на користь держави за раз.

Засуджені ще можуть оскаржити рішення в суді, додали в PCCOCS.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.08.2026
20:00

«Щоб завершити війну гідним миром, потрібно захопити більше територій». Російські ЗМІ про Україну

Історія переконливо показує, що такий підхід майже завжди виявляється геополітичним самогубством - наприклад, саме атаки німецьких підводних човнів на цивільні та торговельні судна змусили США вступити у Першу світову війну.
Країна
26.08.2026
13:33

Директор ЦРУ Реткліфф у Москві, переговори з РФ і здача Донбасу – аналіз експерта

Про те, що стоїть за візитом Джона Реткліффа до Москви, чи може він стати сигналом до нового етапу переговорів, наскільки реальним є припинення бойових дій до зими - "ОстроВ" поговорив із політологом, керівником Аналітичного центру "Об’єднана...
Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Всі статті