У Міноборони розповіли, до чого вдається росія замість ракетних ударів

Російські військові атакують Україну авіабомбами, тому що масовані ракетні удари не виявились результативними настільки, наскільки планувало російське керівництво. Про це сказала керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони Півдня Наталія Гуменюк в ефірі програми Радіо Свобода «Свобода. Ранок».

За її словами, авіабомби – це небезпека передусім для прифронтових районів.

«Вони (війська РФ – ред.) в умовах вимушеного продовження бойових дій продовжують атакувати саме такими снарядами. Особливість у тому, що літками можуть випускати їх задалеко від лінії фронту, не потрапляючи у зону ураження нашої ППО, а самі бомби сягають кількох десятків кілометрів. Вони намагаються таким чином атакувати енергетику, критичну інфраструктуру, промисловість, сільськогосподарські угіддя», – каже Гуменюк.

Щодо Херсонщини, за словами Гуменюк, російські сили б’ють саме по замінованим господарським площам, тим самим приводять міни у детонацію. Напередодні через обстріл Херсонщини авіабомбами постраждали семеро людей.

«Це стає великою небезпекою, тому що люди починають польові роботи і потрапляють під ураження, але, крім того, ворог використовує безпілотні літальні апарати, до яких прикріплюються розривні гранати і вони направляють їх безсовісно у місцях скупчення людей», – розповіла Гуменюк.

Також, за її словами, російські військові продовжуватимуть атакувати такими повітряними засобами ураження, як «шахеди» та керовані авіаційні бомби, щоб вишукувати позиції української протиповітряної оборони. Разом із тим, додає Гуменюк, вірогідність масованого ракетного удару наразі найменша, оскільки запаси ракет у російських військових критично знижені.

За даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби армія РФ завдала 5 ракетних та 18 авіаційних ударів, здійснила 53 обстріли з РСЗВ по позиціях ЗСУ та цивільній інфраструктурі населених пунктів.

Статті

Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Всі статті