У Мінкульті заявили, що понад 1,7 тис. об'єктів культурної інфраструктури України постраждали через агресію РФ

Через російську збройну агресію проти України постраждали вже 1702 об'єкти культурної інфраструктури, з них близько третини зруйновано. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики 9 жовтня.

"Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати пошкодження об'єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок повномасштабної російської агресії... Пошкоджень завдано 1702 об'єктам культурної інфраструктури", - ідеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначено, що найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала в Донецькій, Херсонській, Харківській, Київській, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях. Зокрема, загалом постраждали: клубні заклади - 841; бібліотеки - 601; заклади мистецької освіти - 131; музеї та галереї - 99; театри та філармонії - 30.

"Варто зазначити, що на кінець вересня 2023 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Це унеможливлює обрахунок точної кількості об'єктів культурної інфраструктури, що постраждали під час бойових дій та окупації", - зазначили у відомстві.

Як повідомлялося, в Україні внаслідок російської агресії знищені 400 закладів освіти. 

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті