У Мін'юсті розповіли, що перші мобілізовані українські в’язні взяли в полон росіянина

Перші засуджені, які долучилися до ЗСУ, взяли в полон росіянина. Про це повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в інтерв’ю hromadske, опублікованому 29 травня.

"Засуджені, які ідуть служити зараз, роблять це абсолютно контрольовано — після перевірки, відповідно до закону. Вони готуватимуться і виконуватимуть важливу для нашої держави роботу. Роботи на фронті багато, не обовʼязково зі зброєю. Але навіть якщо зі зброєю, у мене вже є успішний кейс: надійшла інформація, що одні з перших засуджених узяли в полон росіянина", - розповіла Висоцька.

За її словами, до війська нині долучилися вже понад 600 в’язнів, і це число росте. Станом на 29 травня кількість засуджених, які виявили бажання мобілізуватись, перевищує 4 тисячі.

"З одного боку, ми прийняли виклик не повторити помилки та недемократичні підходи росії. З іншого боку, ми не мали дати засудженим можливість, скажімо так, відслужитись у тилових підрозділах, замінивши своє покарання фактично на свободу. Це теж важливо розуміти, що певний час ці люди мають працювати на державу, а контракт укладається до кінця воєнного стану", - сказала також Висоцька.

Раніше повідомлялось, що майже 350 ув'язнених вже звільнені для поповнення лав ЗСУ: у Мін'юсті пояснили, чим Україна в цьому питанні відрізняється від РФ.

Статті

Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Світ
16.07.2024
09:57

"Росія навмисно обрала лікарню своєю мішенню". Огляд західних медіа

Між візитом Орбана до Москви і нападом на дитячу лікарню були лише вихідні. Це багато говорить про те, як Кремль ставиться до ініціатив, подібних до ініціативи угорського глави уряду: з байдужістю і радістю від приниження".
Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Всі статті